Amazon, Siparişleri Daha Hızlı Göndermek İçin 11 Tane Boeing Aldı

blank
Amazon, Siparişleri Daha Hızlı Göndermek İçin 11 Tane Boeing Aldı

İçerik: Amazon, Siparişleri Daha Hızlı Göndermek İçin 11 Tane Boeing Aldı

Amazon Salı günü yaptığı açıklamada, büyüyen dağıtım ağını artırmak ve müşterilere daha hızlı sipariş almak için Delta ve WestJet havayollarından 11 jet satın aldığını söyledi.

Şirket, teslimat ağı için ilk kez uçak satın aldığını söyledi. Son birkaç yıldır Amazon, filosunu oluşturmak için uçak kiraladı.

Amazon Global Air başkan yardımcısı Sarah Rhoads, bir blog gönderisinde, “Büyüyen filomuzda hem kiralık hem de sahip olunan uçakların bir karışımına sahip olmak, operasyonlarımızı daha iyi yönetmemizi sağlıyor,” dedi.

Seattle merkezli Amazon, paketlerinin çoğunu kendisi teslim etmek için çalışıyor ve UPS, ABD Posta Servisi ve diğer taşıyıcılara daha az güveniyor. Amazon, uçak filosunun yanı sıra, havalimanlarında birkaç paket ayırma merkezi kurdu, alışveriş yapanların yaşadığı yerlere daha yakın depolar açtı ve müteahhitlerin Amazon logosu damgalı kamyonetlerle paketler teslim ederek işletmelere başlamasını sağlayan bir program başlattı.

Amazon, tamamı Boeing 767-300 olan 11 uçağın yolcu yerine kargoya dönüştürüleceğini söyledi. WestJet’ten satın aldığı dört jet bu yıl Amazon’un filosuna katılacak ve Delta’dan gelen yedi jet de önümüzdeki yıl hazır olacak. Satın alımlar, 2022 yılına kadar toplam filosunu 85 uçağa çıkaracak.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Amazon, Siparişleri Daha Hızlı Göndermek İçin 11 Tane Boeing Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör