Google Pixel, Ocak 2021’de Güncellenecek

blank
Google Pixel, Ocak 2021'de Güncellenecek

İçerik: Google Pixel, Ocak 2021’de Güncellenecek

Google Pixel telefonlar, Pixel 5 ve diğer Pixel telefonlarla ilgili bazı sorunları gideren Ocak Pixel özellik güncellemesini alıyor. Android güvenlik yaması, Pixel 3 ve ötesi için de güncellendi. Google, güncellemenin yayılmaya başladığını ve operatöre ve telefona bağlı olarak kullanıcılara aşamalı olarak ulaşacağını söyledi. Ocak güncellemesiyle birlikte gelen düzeltmeler, bazı Pixel 5 telefon kullanıcılarının şikayet ettiği sistem sesleri sorunu için parça optimizasyonlarını içeriyor.

Ocak özellik güncellemesi, Google Pixel telefon kullanıcılarının karşılaştığı bazı sorunlar için düzeltmelerle birlikte gelir. Bu güncelleme Pixel 3 kullanıcıları ve ötesi için gelirken, Google’ın Pixel 2 telefonlarının da son bir güncelleme alacağını söylediği bildirildi. Pixel telefon destek sayfasına göre, Google, Pixel 5 için sistem seslerinin seviyesini ayarladı ve geliştirdi. Uzun bir süredir, Pixel 5 kullanıcıları, telefonun kamera deklanşörü ve ekran görüntüsü gibi sistem seslerinden şikayet ediyorlar. ses seviyesi düşük olarak ayarlandı.

Pixel 4a 5G kullanıcıları, belirli senaryolarda oluşan hoparlör gürültüsü için bir düzeltme alır. Pixel 5, Pixel 4a, Pixel 4a 5G kullanıcıları, belirli aydınlatma koşullarında otomatik parlaklık iyileştirmeleri elde eder. Tüm Pixel telefonlar (Pixel 3 ve sonrası), belirli uygulamaların rastgele yeniden başlatılmasına neden olan bir sorun için düzeltme alır. Ayrıca, iyileştirilmiş otomatik döndürme yanıtı ve kullanıcıların bazı MVNO (Mobil sanal ağ operatörü) ağlarına çağrı yapmasını engelleyen bir sorun için düzeltme de alıyorlar.
Güncelleme ayrıca Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4, Pixel 4 XL, Pixel 4a, Pixel 4a 5G ve Pixel 5 için Ocak 2021 güvenlik yaması getiriyor. Gelişmiş çerçeve, sistem için yamalar getiriyor ve medya çerçevesi güvenliği. Güvenlik açıkları, orta düzeyden kritik önem düzeyine kadar değişir; en ciddi güvenlik açığı, uzaktan kalıcı hizmet reddi riskidir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Pixel, Ocak 2021’de Güncellenecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör