WhatsApp, Facebook ile Veri Paylaşımını Zorunlu Hale Getiriyor

blank
WhatsApp, Facebook ile Veri Paylaşımını Zorunlu Hale Getiriyor

İçerik: WhatsApp, Facebook ile Veri Paylaşımını Zorunlu Hale Getiriyor

WhatsApp, Facebook tarafından sunulan diğer ürün ve hizmetlerle daha iyi entegre olmak için gizlilik politikasını ve hizmet şartlarını güncelledi. Yeni bir özelliğin yayınlanmasının veya yeni işlevler ekleyen bir güncellemenin aksine, anlık mesajlaşma uygulaması değişikliği bu hafta başlarında neredeyse sessizce getirdi. Bununla birlikte, Salı günü ortaya çıkan bir uygulama bildirimi ile Android ve iPhone kullanıcılarını bilgilendirdi. Bildirim, WhatsApp’ın gizlilik politikasına ve hizmet şartlarına getirdiği değişikliklere bir bakış sağlar. Kullanıcılara ayrıca, güncellemeyi doğrudan tam ekran bildiriminden kabul etme seçeneği de sağlanmıştır.

Değişiklikler açısından, WhatsApp’ın güncellenmiş gizlilik politikası ve hizmet şartları, uygulamanın kullanıcı verilerini nasıl topladığı ve işlediği hakkında ek bilgi sağlar. Uygulama tarafından kesin veri toplama hakkında ayrıntılar sağlamak için İşlemler ve Ödeme Verilerinin yanı sıra Konum Bilgileri de dahil olmak üzere yeni bölümler vardır. WhatsApp, mesajlaşma uygulaması aracılığıyla gerçekleşen iş etkileşimleri hakkında özel bilgiler de içeriyor.

“Diğer Facebook Şirketleri ile paylaştığımız bilgiler, hesap kayıt bilgilerinizi (telefon numaranız gibi), işlem verilerini, hizmetle ilgili bilgileri, Hizmetlerimizi kullanırken başkalarıyla (işletmeler dahil) nasıl etkileşim kurduğunuza ilişkin bilgileri, mobil cihaz bilgilerini içerir. , IP adresiniz ve ‘Topladığımız Bilgiler’ başlıklı Gizlilik Politikası bölümünde tanımlanan veya size bildirimde bulunarak veya rızanıza bağlı olarak elde edilen diğer bilgileri içerebilir, “WhatsApp, Facebook şirketleriyle paylaştığı bilgilerin ayrıntılarını içeren özel bir SSS bölümünde belirtti .

En son güncellemeden önce, mevcut kullanıcılara WhatsApp hesap bilgilerinin Facebook ile paylaşılmamasını seçme seçeneği sunuluyordu. Ancak bu sefer durum böyle görünmüyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: WhatsApp, Facebook ile Veri Paylaşımını Zorunlu Hale Getiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör