GM, Honda, Acura Elektrikli Arabalarını ABD’de Üretecek

blank
GM, Honda, Acura Elektrikli Arabalarını ABD'de Üretecek

İçerik: GM, Honda, Acura Elektrikli Arabalarını ABD’de Üretecek

Geçtiğimiz Eylül ayında, iki beklenmedik otomobil üreticisi, kapsamlı bir Kuzey Amerika ittifakı kurarak General Motors ve Honda’da işlerini bitirmeye karar verdi. Platform ve motor paylaşımından ortak mühendislik çalışmasına kadar her şey masada ve yeni bir rapor, bu yeni doğan arkadaşlığın ne kadar ileri gideceğine dair fikir verebilir.

Automotive News Çarşamba günü GM’nin yakın gelecekte Honda için iki elektrikli otomobil üreteceğini bildirdi ve konuya yakın kaynaklardan alıntı yaptı. Honda, doğrudan araçlar ve üretim lokasyonları hakkında yorum yapmayı reddetti, ancak “Kuzey Amerika elektrifikasyon stratejimiz hakkında bu yılın ilerleyen saatlerinde yeni bilgiler paylaşmayı dört gözle beklediğini” söyledi. GM, Roadshow’un yorum talebine hemen yanıt vermedi. Ancak orijinal raporun kaynaklarına göre, ABD’li otomobil üreticisi Meksika’da yeni bir Honda EV inşa ederken, bir Acura EV ABD’de bir üretim evi bulacak.

Gizemli Honda EV, otomobil üreticisinin Ramos Arizpe tesisinde Chevrolet Blazer ve Equinox ile aynı montaj hattından çıkacak. Bu arada Acura EV, GM’nin Spring Hill, Tennessee tesisinde bir ev bulacak. Fabrika şu anda GMC Acadia, Cadillac XT5 ve XT6’yı üretiyor. Her iki tesisin de yeniden teçhizatı yakın gelecekte gerçekleşecek, bu nedenle her iki fabrikanın da Honda için olsalar bile daha fazla elektrikli araç için hazırlık yapması söz konusu değil.

Geçen yıl, kapsamlı ittifakın gerçekleşmesinden önce, GM ve Honda çoktan birbirine yaklaşmaya başladı. ABD’li otomobil üreticisi, Honda ile birlikte elektrikli arabalar geliştireceğini ve OnStar teknolojisini Japon otomobil üreticisinin arabalarına aktaracağını söyledi. Honda ayrıca daha önce GM’nin otonom araç teknolojisine odaklanan Cruise Automation yan kuruluşuna yatırım yaptı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: GM, Honda, Acura Elektrikli Arabalarını ABD’de Üretecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör