Harman’ın Yeni Teknolojisi Araç İçi Konserler İçin Tasarlandı

blank
Harman'ın Yeni Teknolojisi Araç İçi Konserler İçin Tasarlandı

İçerik: Harman’ın Yeni Teknolojisi Araç İçi Konserler İçin Tasarlandı

Dünya çapındaki konser salonları, COVID-19 salgını nedeniyle yaklaşık 10 aydır kapalı. Sanatçılar, turneye çıkamazken biraz gelir elde etmek için canlı yayınlara ve sosyal olarak mesafeli arabalı şovlara yöneldi ve bu nedenle hayranların dört gözle bekleyecekleri bir şeyler var. Samsung’un yan kuruluşu Harman, canlı yayınlanan ve arabalı konserlerdeki yükselişi fark etti ve deneyimi iyileştirmek için yeni araç içi ses teknolojisi geliştirdi. Çoğu otomobildeki eğlence sistemi … iyi – daha yeni bir modele sahipseniz veya daha iyi donanımlı (veya satış sonrası donanımı takılmış) lüks bir araca sahipseniz muhtemelen daha iyidir. Ancak o zaman bile, kurulum canlı performansları, özellikle de alkış ve kalabalık gürültüsü gibi şeyleri işlemek için tasarlanmamıştır. Ve iki yönlü etkileşimler.

Harman, Canlı Etkileşimli Sanal Deneyim (L.I.V.E.) platformuyla, “uzak ve sosyal açıdan uzaktaki konser seyircilerine arabalarından, hatta evlerinden mekan, sanatçı ve müzikle doğrudan etkileşim yeteneği” getirebileceğini söylüyor. Sistem, grup veya müzisyen ile etkileşim aracı olarak hayranların “tezahürat yapmalarına, şarkı talep etmelerine, çalınan bir sonraki şarkıya oy vermelerine veya belirli bir enstrümanın bir sonraki soloda öne çıkarılmasını istemelerine” olanak tanıyan iki yönlü bir kurulumdur. Öte yandan, sanatçılar bu mesajları alabilir ve buna göre yanıt verebilir. Ayrıca sanatçıya, “mekan içi ekranlar ve aydınlatma öğeleri aracılığıyla hayranlardan doğrudan sanatçıya enerji, coşku ve alkış” duygusu veren bir “hayran alanı” merkezi de var. Açıkçası, bu, çoğu canlı yayın platformunun şu anda sunduğu sohbet penceresinin ötesine geçiyor.

Harman, L.I.V.E. Masaüstü ve mobil uygulamalar da dahil olmak üzere aracın dışındaki yazılımlarda da kullanılabilir. Bunlarla, hayranlar çeşitli kamera açılarını seçebilir ve sesi kendi ses tercihlerine göre özelleştirmek için şirketin Personi-Fi teknolojisini kullanabilir. Her şey, biyografilere, şarkı sözlerine ve hatta belirli bir şarkıda yer alan bir enstrümandaki bilgilere gerçek zamanlı erişim sağlayan 5G’de çalışıyor.

Harman, özellikle otomobiller için Personal Audio Headrest adlı yeni bir özelliği piyasaya sürüyor. Adından da anlaşılacağı gibi, teknoloji tercihlerinize göre özelleştirilebilen daha sürükleyici bir surround ses deneyimi sağlar. Dahası, 3D uzamsal ses burada mevcuttur ve şirket “akustik kişiselleştirmenin en ayrıntılı seviyelerini” vaat ediyor. Harman, Kişisel Sesli Koltuk Başlığı platformunun artık otomobil üreticilerinin yaklaşan araçlara yerleştirebilmeleri için mevcut olduğunu söylüyor, bu yüzden onu sunan bir araba satın almanız biraz zaman alabilir.

Hem L.I.V.E. ve koltuk başlığı ses ayarı, Harman’ın araç içi teknoloji için daha geniş ExP uygulamasının bir parçasıdır. Şirketin en son konseptleri arasında, arabanızı oyun oynamak için daha iyi bir mekana veya üretkenliği artırmak için yaratıcı bir stüdyoya dönüştüren kurulumlar da yer alıyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Harman’ın Yeni Teknolojisi Araç İçi Konserler İçin Tasarlandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör