Tesla En Ucuz Arabası Model Y’sini Satmaya Başladı

blank
Tesla En Ucuz Arabası Model Y'sini Satmaya Başladı

İçerik: Tesla En Ucuz Arabası Model Y’sini Satmaya Başladı

Tesla’nın 2019 yılında aracı tanıttığı orijinal ürün yelpazesi standart bir arkadan çekişli versiyon içeriyordu, ancak şirket şefi Elon Musk bir yıl sonra, “menzilinin kabul edilemez derecede düşük olacağı” için herhangi bir planın iptal edildiğini duyurdu. Görünüşe göre şirket orijinal planına geri dönerek Model Y’nin başlangıç ​​fiyatını önemli ölçüde düşürdü.

Tesla’nın web sitesini ziyaret ettiğinizde, potansiyel tasarruf ve teşviklerden önce artık en az 42.000 ABD Doları – veya Kaliforniya’daysanız 40.500 ABD Doları – standart aralıklı arkadan çekişli Model Y satın alabileceksiniz. Geçmişteki tek seçenek, uzun menzilli çift motorlu dört tekerlekten çekiş ve performans versiyonlarıydı ve fiyatları 49,990 dolardan başlıyor. Standart arkadan çekişin menzili 244 mil ile çok daha kısadır, ancak bu yine de Tesla’nın öngörülen 230 millik menzilinden daha uzundur. Tesla, bölgenizde mevcut olduğu sürece, aracın teslimatlarının iki ila beş hafta içinde başlamasını bekler. Zaten ABD, Kanada ve Meksika’da satışa sunuldu, ancak Asya’da ve Tesla’nın Avrupa pazarlarının çoğunda hala satın alınamıyor.

Şirket ayrıca yedi koltuklu Model Y’ler için sipariş almaya başladı. İç mekan yükseltmesi için taban fiyatın üzerine 3.000 $ ödemeniz gerekecek, bu da size USB-C şarjlı iki kişilik üçüncü sıra koltuk ve ayarlanabilir arkalıklı kayan ikinci sıra sağlayacaktır. Yükseltme ayrıca, kargo depolama için ikinci ve üçüncü sıraları katlama ve elektronik bir katlanabilir serbest bırakma yeteneği sağlayacaktır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla En Ucuz Arabası Model Y’sini Satmaya Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör