TikTok, Trump’ın İsyancıları Kışkırttığı Videoları Kaldıracak

blank
TikTok, Trump'ın İsyancıları Kışkırttığı Videoları Kaldıracak

İçerik: TikTok, Trump’ın İsyancıları Kışkırttığı Videoları Kaldıracak

Facebook, Twitter, Twitch ve YouTube’un aksine, Donald Trump’ın hizmetin askıya alınabileceği bir TikTok hesabı yok, ancak Washington DC’de Çarşamba günkü isyanlarla ilgili bazı içeriklere bir yasak koyuyor. Kongre, seçim sonuçlarını onaylayarak Joe Biden’i bir sonraki başkan ilan etti ve yasa koyucuları ve çalışanları saklanmaya gönderdi.

İlk olarak TechCrunch tarafından bildirildiği üzere, TikTok’un yanlış bilgilendirme içerik politikası, diğer platformlar gibi, Donald Trump’ın isyancıları “çok özel” olarak nitelendirdiği videosunun gönderilerini engelleyecek çünkü bunlar seçim sahtekarlığı iddialarını içeriyor. Gerçek bilgiler içeren karşı konuşma videolarına hala izin verilmektedir.

Bu arada, olayla ilgili haber yapan haber kuruluşlarının videolarına izin verilirken, isyancılar tarafından kullanılan hashtag’ler keşfedilebilirliği azaltmak için yeniden yönlendiriliyor. Bir sözcü yaptığı açıklamada, “Nefret dolu davranış ve şiddetin TikTok’ta yeri yoktur. Şiddeti teşvik etmeyi, yüceltmeyi veya teşvik etmeyi amaçlayan içerik veya hesaplar Topluluk Kurallarımızı ihlal eder ve kaldırılır. “

Başkan gazetecilere TikTok’u Temmuz ayında yasaklayacağını söyledi. Satışı veya kapatılması için son tarih Aralık ayında geçti ve hizmet çalışmaya devam ediyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: TikTok, Trump’ın İsyancıları Kışkırttığı Videoları Kaldıracak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör