App Store 2020’de Tahmini 64 Milyar Dolar Kazandı

blank
App Store 2020'de Tahmini 64 Milyar Dolar Kazandı

İçerik: App Store 2020’de Tahmini 64 Milyar Dolar Kazandı

CNBC’nin analizine göre, Apple’ın App Store’u 2020’de 64 milyar dolarlık gelir elde etti; bu, 2019’da yaptığı tahmini 50 milyar dolardan yüzde 28’lik bir artış. 2018 ile 2018 arasındaki tahmini artıştan bu yana App Store için iyi bir büyüme miktarı anlamına geliyor. 2019 sadece yüzde 3,1 idi.

Büyümedeki ani yükselişin nedenini tam olarak söylemek zor, ancak COVID-19 salgınıyla bir ilgisi olabilir. Kişisel deneyimlerime dayanarak, 2020 yılında karantina sırasında hayatımın kontrolünü yeniden kazanmaya çalışmak için 2020’de geçmiş yıllara göre çok daha fazla oyun ve fitness ve üretkenlik uygulamalarına abonelikler aldığımı söyleyebilirim.

Apple, mali durumlarını bildirdiğinde, App Store’dan kazandığı parayı, açık ara en hızlı büyüyen kategorisi olan hizmet geliriyle birlikte topluyor. Şirket, App Store’a gelen paranın büyük bir kısmından yüzde 30’luk bir kesinti alıyor, bu da uyarılar ve istisnalar olsa da milyarlarca dolarlık geliri temsil ediyor. Apple, Hey.com gibi geliştiricilerin son zamanlarda yaptığı itirazlara ve hatta Epic’in yasal zorluklarına rağmen, tipik olarak tutumunu dikkatle koruyor.

Apple, her yıl 2008’den beri geliştiricilere ne kadar para ödediğini bildiriyor. CNBC bunu, App Store gelir sayısını bu yılki rakamdan geçen yılki rakamı çıkararak hesaplamak için kullandı ve ardından Apple’ın yüzde 30’luk kesintisini oluşturuyor. Rakamlar biraz kaba olsa da Apple bunları kendi kendine bildirmediğinden tek yapabileceğimiz yakınlaşmak. Her şeye rağmen, tartışılması zor olan iki şey var: App Store’un geliri bu yıl epeyce arttı ve hem geliştiriciler hem de Apple için çok para getirdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: App Store 2020’de Tahmini 64 Milyar Dolar Kazandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi: Dogecoin kripto para biriminin en son …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör