7 kez ‘Tetris’ Dünya Şampiyonu Jonas Neubauer Hayatını Kaybetti

blank
7 kez 'Tetris' Dünya Şampiyonu Jonas Neubauer Hayatını Kaybetti

İçerik: 7 kez ‘Tetris’ Dünya Şampiyonu Jonas Neubauer Hayatını Kaybetti

Vice’ın bir zamanlar “dünyanın en büyük Tetris oyuncusu” olarak adlandırdığı Jonas Neubauer vefat etti. Kampı, 4 Ocak’ta Twitter hesabından “ani bir tıbbi acil durumdan” öldüğünü duyurdu ve bunlar hazır olduğunda daha fazla ayrıntı vaat etti. Neubauer, Tetris’in e-spor olarak popülerleşmesine yardımcı oldu ve Klasik Tetris Dünya Şampiyonası’nı 2010’daki açılış yılı da dahil olmak üzere yedi kez kazandı. Turnuvanın başlamasından bu yana geçen 10 yılda iki kez ikinci oldu.

Resmi Tetris hesabı onu “beceri, ruh ve nezaket açısından tüm zamanların en büyük klasik Tetris oyuncularından biri” olarak nitelendirdi.

Vice ile yaptığı röportajda Neubauer, çalma tarzını oldukça kaotik olabileceği ve bir plana bağlı kalmak yerine her zaman doğaçlama yaptığı için bir caz piyanistiyle karşılaştırdı. Klasik Tetris Dünya Şampiyonası’na katılmanın yanı sıra, Neubauer son birkaç yıldır Twitch’te NubbinsGoody’nin altında yayın yapıyor. Belli ki birçok Tetris oyununu yayınlarken, Last of Us 2 ve hatta Dungeons and Dragons gibi diğer oyunları içeren videolar da yaptı.

Klasik Tetris Dünya Şampiyonası web sitesi, Neubauer’i toplulukta bir kişi ve bir efsane olarak anan bir bildiri yayınladı. İçinde Jacob “Huffulufugus” Huff’a karşı oynadığı 2020 turnuvasındaki son maçından bir klip içeriyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: 7 kez ‘Tetris’ Dünya Şampiyonu Jonas Neubauer Hayatını Kaybetti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör