Amazon, Parler’in Sunucularını Kesiyor

blank
Amazon, Parler'in Sunucularını Kesiyor

İçerik: Amazon, Parler’in Sunucularını Kesiyor

mazon, Parler’a BuzzFeed News’e göre şirketin AWS barındırma hizmetlerine erişimini askıya alacağını söyledi. Haber, Apple’ın Başkan Donald Trump destekçilerinin ve aşırı sağcıların ABD Kongre Binası’ndaki 6 Ocak isyanını planlamak için kullandığı sosyal medya uygulamasını askıya aldığı gün ve Google’ın benzer şekilde Play Store’dan kaldırmasından bir gün sonra geliyor. . Askıya alma, Pazar günü yürürlüğe girecek. Parler daha önce yeni bir ana bilgisayar bulamazsa, çevrimdışı olacaktır.

BuzzFeed News tarafından alınan bir e-postada, Amazon Web Services Trust and Safety ekibinin bir üyesi, şirkete şartlarını ve hizmetlerini ihlal ettiğini söyledi ve Amazon’un ikna olmadığını ekledi Parler’ın platformunu yalnızca bir gönüllüler ekibine dayanarak etkin bir şekilde yönetebileceğini ekledi. . Yorum yapmak için Amazon’a ulaştık ve şirketten haber aldığımızda bu makaleyi güncelleyeceğiz.

“Geçtiğimiz birkaç hafta içinde Parler’a şiddeti açıkça teşvik eden ve kışkırtan 98 örnek gönderdik … Parler’ın AWS hizmet şartlarına uymak için etkili bir süreci olmadığı açıktır. Aynı zamanda Parler’ın hâlâ içerik denetleme konusundaki konumunu belirlemeye çalıştığı görülüyor, ”diye okuyor mektup. “Parler, hizmet şartlarımıza uyamadığından ve kamu güvenliği açısından çok gerçek bir risk teşkil ettiğinden, Parler’ın hesabını 10 Ocak Pazar, 23:59 PST itibarıyla askıya almayı planlıyoruz.”

Parler CEO’su John Matze, Cumartesi akşamı askıya almayı doğruladı. Platformdaki bir gönderide, “Pazar (yarın) gece yarısı Amazon tüm sunucularımızı kapatacak …” dedi. “Biz sıfırdan yeniden inşa ederken Parler’ın internette bir haftaya kadar kullanılamayacak olma ihtimali var. Amazonların özel altyapılarına asla güvenmeyerek ve çıplak metal ürünler inşa ederek bu tür olaylara hazırlandık. “

Bir ana bilgisayar olmadan ve App Store veya Google Play’e erişim olmadan, Parler’ın buradan nereye gittiğini görmek zor. Matze, Parler’ın işi için rekabet eden “birçok” şirketi olduğunu söyledi. Bunun doğru olup olmadığı bir şekilde konunun dışında. Birçok yönden, hasar zaten verilmiştir. Çarşamba günkü ayaklanmada beş kişi öldü, çok daha fazlası yaralandı ve olay büyük olasılıkla önümüzdeki aylar ve yıllar boyunca kalıcı yankılara neden olacak.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Amazon, Parler’in Sunucularını Kesiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör