Among Us oyunu nedir, nasıl oynanır, nereden indirilir?

blank
Among Us, Epic Games Mağazasında Sınırlı Bir Süre İçin Ücretsiz

İçerik: Among Us oyunu nedir, nasıl oynanır, nereden indirilir?

Among Us, Mafia veya Werewolf’a benzeyen, geliştirici InnerSloth’un çevrimiçi çok oyunculu bir sosyal çıkarım oyunudur. Arkadaşlarınızla veya yabancılarla çevrimiçi olarak dört ila 10 kişiyle oynayabilirsiniz. Among Us oyunu nedir, nasıl oynanır, nereden indirilir? İşte cevaplar.

Oyunda, Dünya’ya geri dönmeye çalışan bir uzay gemisinde, gökyüzü karargahında veya gezegen üssünde mürettebat üyesi olarak oynuyorsunuz. Ancak bir mürettebat üyesinin yerini, gemi eve ulaşmadan önce mürettebatın geri kalanını ortadan kaldırmak isteyen asalak, şekil değiştiren bir uzaylı alıyor. Sorun şu ki, herkes sahtekar gibi görünüyor ve gemideki uzaylı gemiyi sabote edecek, havalandırma deliklerinden gizlice girecek, oyuncuları aldatacak ve tespit edilmeden mürettebatın geri kalanını öldürmeye çalışacak.

Bu arada, uzaylı olmayan mürettebat üyeleri gemiyi tamir etmek için görevler yapmak zorunda ve bir ölüm bildirilmedikçe konuşamamıyorlar. Ardından, hayatta kalan mürettebat, sahtekârın kim olduğunu tespit etmek için sohbet yoluyla açıkça tartışabilir ve gemiden kime oy vereceği konusunda tahminlerini yapabiliyor. Doğru sahtekâr için oylama yapılırsa ekip kazanıyor. Ancak grup yanlışlıkla bir mürettebat üyesine oy verirse, herkes başka bir ceset bulunana kadar geminin bakımına geri dönüyor ve tekrar oy kullanıyorlar.

blank

Among Us neden birden bire bu kadar popüler oldu?
Among Us Haziran 2018’de yayınlandı, ancak birdenbire Steam’in ve uygulama indirme listelerinin zirvesine çıktı ve Eylül ortasına kadar 86 milyondan fazla indirmeye ulaştı. Peki nasıl bu kadar popüler oldu?

Cevap, Sodapoppin, Pewdiepie, Shroud ve Ninja gibi Twitch platformundaki popüler yayıncıların oyunu sık sık oynaması gibi görünüyor. Twitch’te Among Us’ın 3,3 milyon takipçisi var – buna kıyasla Fortnite 3,7 milyon takipiçiye sahip.

Among Us ile ilgili internet şakaları da Twitter ve Reddit’te ortaya çıktı ve oyun hakkında daha fazla bilgi yaydı. Koronavirüs karantinaları sırasında birçok kişinin arkadaşlarıyla diğer mesafe dostu çevrimiçi oyunları çoktan tüketmiş olması yüksek ihtimal ve Among US, yeni ve kolay bir oyun. Ayrıca oyun, hem yerel hem de çevrimiçi çok oyunculu oyunlarda PC ve mobil platformlarda çapraz platform oynamayı destekleyerek, hangi cihazda olursa olsun insanların birlikte oynamasını kolaylaştırıyor. Birçok oyuncu, arkadaşlarıyla oynarken gerçek zamanlı sohbet etmek için Discord platformunu da kullanıyor.

blank
Among Us’ı 4-10 kişilik parti modu ile oynayabilirsiniz.

Among Us ne kadarlık bir fiyata sahip ve oyunu hangi cihazlarda oynayabilirsiniz?
Among Us’ı iOS ve Android cihazlarda oynamak ücretsiz (App Store veya Google Play Store’dan indirebilirsiniz). Bilgisayarda oynamak içinse 10 TLödemeniz gerekiyor (Steam veya itch.io üzerinden indirebilirsiniz).

Dikkat edin, ücretsiz mobil sürümde reklamlar var. Oyunu cihazınıza indirip açtıktan sonra, AdMob kullanımını ve veri toplamayı ayrıntılarıyla anlatan bir açılır pencere göreceksiniz. Reklamları ve veri toplamayı kapatmak istiyorsanız, Reklamları Kaldır’a dokunarak ve ödeme yönteminizi seçmek için istemleri izleyerek uygulamanın reklamsız sürümünü 8 TL’ye satın alabilirsiniz.

Oyunda hem mobil hem de PC sürümlerinde evcil hayvan, kostüm ve şapka satın alma seçeneğiyle kişiselleştirme özellikleri bulacaksınız. Bazıları ücretsiz, ancak ücretli olsun veya olmasın, bu öğelerin hiçbiri oynanışı etkilemiyor.

Among Us’ın en büyük avantajlarından biri, farklı cihazlarda insanlarla sorunsuz bir şekilde oynayabilme ve arkadaşlarla veya yabancılarla bir oyuna atlamayı kolaylaştırması gibi gözüküyor.

blank
Among Us oynayarak mürettebat üyelerinizden hangisinin uzaylı bir sahtekar olduğunu anlamaya çalışın.

Among Us İçin Devam Oyunu Gelecek mi?
Geliştirici InnerSloth, Eylül ayında Among Us 2’yi planlarken, stüdyo bunu iptal etmeye karar verdi ve bunun yerine Among Us için sunulan içeriği genişletmeye odaklandı. Geliştiriciler, bir blog gönderisine göre kararın oyunun popülerliğindeki son artış nedeniyle verildiğini söylediler.

Gönderide, “Aramızda 2 için planladığımız tüm içerik, bunun yerine Among Us 1’e gidecek” denildi. “Bu muhtemelen daha zor bir seçim çünkü oyunun temel kodunun derinliklerine inmek ve birkaç parçasını yeniden çalışmak anlamına geliyor. Planladığımız pek çok şey var ve siz oynamaktan keyif almaya devam ederken herkese yeni içerikler getirmekten heyecan duyuyoruz . ” dendi.

3 4 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Among Us oyunu nedir, nasıl oynanır, nereden indirilir?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

God of War: Ragnarök Çıkış Tarihi 2022’ye Ertelendi

God of War: Ragnarök Çıkış Tarihi 2022’ye Ertelendi: PlayStation Studios başkanı Hermen Hulst Çarşamba günü …

guest
1 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör
trackback
Among Us Kasım’da Neredeyse Yarım Milyar Kullanıcıya Ulaştı
08/05/2021 21:40

[…] Among Us nedir? Nasıl oynanır? […]