Ford ve Nissan, Çip Kıtlığı Nedeniyle Araç Üretimini Kesecek

blank
Ford, 2030'a Kadar Avrupa'da Tamamen Elektrikli Olacak

İçerik: Ford ve Nissan, Çip Kıtlığı Nedeniyle Araç Üretimini Kesecek

Çip kıtlığı sadece CPU’lara ve GPU’lara erişiminize zarar vermekle kalmıyor, aynı zamanda otomobil pazarına da zarar veriyor. CNBC, ABC News ve The Verge, Ford ve Nissan’ın yarı iletken eksikliklerine yanıt olarak üretimi azalttığını bildirdi. Ford, bu hafta Kentucky, Louisville’de bir SUV fabrikasını boşta tutuyor ve daha önce 2021’de planlanan arıza sürelerini artırıyor. Bu arada Nissan, Japonya’daki Oppama fabrikasında üretimi azaltıyor.

Diğer markalar da sorun yaşayabilir. Volkswagen Aralık ayında, kıtlık nedeniyle Çin, Avrupa ve Kuzey Amerika’daki üretimi değiştirdiğini söyledi. Fiat Chrysler ve Toyota da üretim sorunları hakkında konuştu. Sözcü David Barnas, CNBC’ye verdiği demeçte, GM üretimi kesmek zorunda kalmadı, ancak çiple ilgili konuları göz önünde bulunduruyor.

Kıtlık, pandemiye bağlı fabrika kapatmalarının ardından iki aydır otomobillere olan talebin artmasının ardından 2020’nin sonlarında su yüzüne çıktı.

Araç üretiminin ve talebinin istikrarsız olduğu bir zamanda bu sorunlardan kaçınmak zor olabilir. Modern otomobiller, sürücü yardım özellikleri, bilgi-eğlence sistemleri ve direksiyon gibi temel özellikler için büyük ölçüde çiplere bağımlıdır. Çip mevcudiyeti ve araç talebi kontrol altına alınana kadar, gecikmeler ve sınırlı envanter nispeten olağan olabilir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ford ve Nissan, Çip Kıtlığı Nedeniyle Araç Üretimini Kesecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör