Tesla, Tasarım Şefi Bulmak İçin Çin’de”Ava Çıktı”

blank
Tesla, Tasarım Şefi Bulmak İçin Çin'de''Ava Çıktı''

İçerik: Tesla, Tasarım Şefi Bulmak İçin Çin’de”Ava Çıktı”

Konuyla ilgili bilgisi olan üç kişiye göre Tesla, Şangay veya Pekin’de “tam işlevli” bir stüdyo açma ve Çin tüketicilerinin beğenisine göre elektrikli arabalar tasarlama çabalarının bir parçası olarak Çin’de bir tasarım direktörü arıyor.

Kaynaklar, ABD’li otomobil üreticisinin insan kaynakları yöneticilerinin yanı sıra birkaç kelle avcısının son dört aydır endüstride dolaştığını söyledi.

Çin’in zevklerine aşina olan ve Çin ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki boşlukları doldurabilecek 20 veya daha fazla yıllık deneyime sahip “iki kültürlü” adaylar arıyorlar.

Halka göre, Tesla’nın küresel tasarım şefi Franz von Holzhausen bazı adaylarla röportaj yaptı, ancak şirket ve işe alım görevlileri tarafından kaç potansiyel adaya yaklaşıldığı açık değildi.

LMC Automotive danışmanlık firmasına göre Çin, dünyanın en büyük otomobil pazarı ve satış hacminin bu yıl yaklaşık 1,5 milyon araca ulaşması beklenen tamamen elektrikli araçlar için en büyüğü. Aynı zamanda Tesla’nın Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra 2 numaralı pazarıdır.

Otomobil üreticisinin tasarım stüdyosu için planları tam olarak geliştirilmedi ve kaynaklar, Tesla’nın yeni bir ABD başkanı yönetimindeki gergin ABD-Çin ilişkileri konusunda daha fazla netlik bekleyeceğine ve hareket ve tüm ayrıntılarına ilişkin nihai kararı vermeden önce muhtemelen bekleyeceğine inanıyor.

Kaynakların ağırlıklı olarak Çin’e odaklandığını söylediği yetenek araştırması, geçen yılın başlarında Tesla patronu Elon Musk’ın yorumlarına uyuyor.

“Bence çok havalı olacak bir şey … Çin’de dünya çapında tüketim için orijinal bir otomobil tasarlamak üzere bir Çin tasarım ve mühendislik merkezi yaratmak olacaktır. Bunun çok heyecan verici olacağını düşünüyorum” dedi bir medya etkinliğinde.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Tasarım Şefi Bulmak İçin Çin’de”Ava Çıktı”

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Çip Sıkıntısı Arabaları Daha Pahalı Hale Getiriyor

Çip Sıkıntısı Arabaları Daha Pahalı Hale Getiriyor: Küresel yarı iletken kıtlığı sayesinde yeni arabalar daha …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör