WhatsApp Veri Toplama Hamlesi İncelenmeye Alındı

blank
WhatsApp Hala Facebook ile Veri Paylaşıyor

İçerik: WhatsApp Veri Toplama Hamlesi İncelenmeye Alındı

Rekabet Kurulu Pazartesi günü yaptığı açıklamada, mesajlaşma uygulamasının kullanıcılardan Facebook’un telefon numaraları ve konumlar dahil olmak üzere kullanıcı verilerini toplamasına izin vermesini istemesinin ardından WhatsApp ve sahibi Facebook hakkında soruşturma başlattığını söyledi.

Rekabet Kurulu yazılı bir açıklamada, veri toplama gerekliliğinin soruşturma tamamlanana kadar askıya alınması gerektiğine karar verdiğini söyledi.

“Rekabet Kurulu, Facebook ve WhatsApp hakkında soruşturma başlattı ve Whatsapp verilerini paylaşma zorunluluğunu askıya aldı” dedi.

WhatsApp, geçen Çarşamba hizmet şartlarını güncelledi ve Facebook ve yan kuruluşlarının kullanıcı verilerini toplamasına izin verdi. Ancak anlık mesajlaşma platformu, tüketici sohbetleri söz konusu olduğunda, yani ticari amaçlarla kullanılmayan WhatsApp hesapları için hiçbir şeyin değişmeyeceğini söylüyor. Yeni şartları kabul etmek için son tarih 8 Şubat.

Rakip mesajlaşma uygulamaları Signal ve Telegram, o zamandan beri talepte ani bir artış gördü.Aynı zamanda büyük teknolojiden artan hoşnutsuzluğu yansıtan WhatsApp’tan uzaklaşma yavaşlamıyor ve Signal uygulaması aslında birçok alanda en iyi mesajlaşma uygulaması haline geldi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: WhatsApp Veri Toplama Hamlesi İncelenmeye Alındı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör