Dolby, Dolby Voice İle Daha İyi Arama Kalitesi Vaat Ediyor

blank
Dolby, Dolby Voice İle Daha İyi Arama Kalitesi Vaat Ediyor

İçerik: Dolby, Dolby Voice İle Daha İyi Arama Kalitesi Vaat Ediyor

Dolby, mikrofon ve hoparlör performansını optimize ederek sesli ve görüntülü aramalarınızın olabildiğince net duyulmasına yardımcı olmak istiyor. Sessiz veya mikrofondan uzak olan sesler için seviyeleri otomatik olarak ayarlarken, istenmeyen arka plan gürültülerini ve yankıları ortadan kaldıran PC’ler için Dolby Voice adlı bir araç duyurdu.

Birkaç katılımcıyla yapılan sesli görüşmeler, insanlar birbirleri hakkında konuşuyorsa, özellikle birçok bilgisayarın yalnızca tek tabanlı iletişimi desteklediği düşünüldüğünde, biraz kaotik olabilir. Bununla birlikte, konferans araması uygulamanız stereo ses sunuyorsa, Dolby sesleri daha net ve daha doğal hale getirmek için ayırabileceğini söylüyor. Şirket, PC’ler için Dolby Voice’un ses asistanları için konuşma tanıma anlaşılırlığını da geliştirebileceğini iddia ediyor.

Lenovo’nun en yeni ThinkPad X1 Carbon ve X1 Yoga dizüstü bilgisayarları, Dolby Voice kullanan ilk sistemler arasındadır. Bu dizüstü bilgisayarlar ayrıca Dolby Vision HDR ve Dolby Atmos Hoparlör Sistemi desteğine sahiptir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Dolby, Dolby Voice İle Daha İyi Arama Kalitesi Vaat Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör