Elon Musk, Facebook Yerine Signal’i Öneriyor

blank
Signal, 1 Gün Boyunca Servis Dışı Kaldı

İçerik: Elon Musk, Facebook Yerine Signal’i Öneriyor

COVID-19 güvenlik önlemlerini savunduğu için arabaları güneşin yörüngesine fırlatmasıyla tanınan teknoloji kralı Elon Musk, sözde güvenli şifreli mesajlaşma uygulaması WhatsApp için yaptığı en son gizlilik politikası güncellemelerini Facebook’a çarpmak için Perşembe günü Twitter’a gitti. . Bunun yerine Musk, kullanıcıların şifreli mesajlaşma uygulaması Signal’i seçmesini önerdi.

Tweet daha sonra Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından retweetlendi. Kısa bir süre sonra Signal, yeni kullanıcıların artışıyla başa çıkmak için çalıştığını tweetledi.

Bu, Musk’ın Facebook ile gizlilik endişeleri konusunda ilk kez halka açık bir şekilde tartışması değil. 2018’de sadece kendi kişisel Facebook sayfasını değil, aynı zamanda Tesla ve SpaceX şirketlerinin sayfalarını da kaldırmıştı. Signal ve WhatsApp arasındaki uzun süredir devam eden savaşı ele alması, yine de üs dışında değil.

Şifrelenmiş mesajlaşma uygulamalarının her ikisinin de yıllar içinde çözülen güvenlik hatalarına sahip olduğu bulunmuştur. WhatsApp, yıllarca, ana şirket Facebook ile paylaşmak için belirli kullanıcı verilerini açıkça topladı. En son politika değişikliği bunu genişletiyor. Öte yandan Signal, verilerinizi isteyen herhangi bir varlıkla savaşma geçmişine sahiptir ve mümkün olduğunda sizi daha fazla anonimleştirmek için özellikler ekler.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Elon Musk, Facebook Yerine Signal’i Öneriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör