Intel Evo Chromebook’larda Thunderbolt Bulunacak

blank
Intel Evo Chromebook'larda Thunderbolt Bulunacak

İçerik: Intel Evo Chromebook’larda Thunderbolt Bulunacak

Intel normalde CES’te Chromebook’lar için çok özel donanıma sahip değildir, ancak bu yıl bazı ilgi çekici bilgileri duyurdu. İlk olarak şirket, Chromebook’ların geliştirilmiş Project Athena makineleri için yeni adı olan Intel Evo markasıyla geldiğini açıkladı. Bunlar aynı zamanda Thunderbolt desteğini içeren ilk Chromebook’lar olacak ve daha hızlı harici sabit diskleri ve diğer aksesuarları desteklemelerine izin verecek. Bu, Chromebook’ları özel web tarayıcıları yerine tam özellikli PC’ler gibi hissettirmek için uzun bir yol kat edecek bir özelliktir.

Intel, birinci sınıf Evo donanımının yanı sıra, 11. nesil CPU’ları tarafından desteklenen ilk Chromebook’ların ilk çeyrekte gelmesi gerektiğini söylüyor. Günümüzün en hızlı Chromebook’larına kıyasla yaklaşık yüzde 28 daha hızlı web performansı ve 2,5 kat daha hızlı çoklu görev bekleyebilirsiniz.

Güncelleme 10:30 pm: Bu hikayenin önceki bir sürümü, Intel Evo Chromebook’ların, kod adı “Clover Falls” olan Intel’in görsel algılama teknolojisini de içereceğini belirtiyordu. Bu teknoloji aslında ilk olarak yaklaşan bir Evo vPro tasarımı olan Dell Latitude 9420’de görünecek. Evo Chromebook’lar için bir seçenek olacak, ancak bir gereklilik olmayacak.

Geçen ay sessizce duyurulan Clover Falls, uzaklaştığınızda bilgisayarınızı otomatik olarak kilitlemek veya telefonunuza baktığınızda ekranınızı karartmak gibi şeyler yapabilen, düşük güçlü bir yapay zeka çipidir. Bu tür özellikler pil ömründen tasarruf etmenize yardımcı olabilir ve hassas verilerle çalışıyorsanız size daha iyi güvenlik sağlayabilir. Bir Intel temsilcisiyle kısa bir web demosu sırasında, sorunsuz çalışıyor gibi görünüyordu – görsel algılama çipinin, sandalyelerinden çıktıktan sonra bir bilgisayarı kilitlemesi yalnızca bir saniye sürdü.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Intel Evo Chromebook’larda Thunderbolt Bulunacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör