Karsan, Belçika’ya İlk Elektrikli Otobüslerini Teslim Etti

blank
Karsan, Belçika'ya İlk Elektrikli Otobüslerini Teslim Etti

İçerik: Karsan, Belçika’ya İlk Elektrikli Otobüslerini Teslim Etti

% 100 elektrikli araçlarıyla Avrupa’nın çevreci tercihi Karsan, ilk Atak Elektrikli otobüslerini Belçika’ya teslim etti. Şehirde büyük bir ofis kompleksi olan Zuiderpoort iş merkezi çalışanlarının taşınması için Ghent kentinde bulunan ve ulaşım devi Keolis’e teslim edilen iki Atak Elektrik devreye alındı. Zuiderpoort’un çevre duyarlılıkları doğrultusunda dizel otobüslerin yerine kullanılmaya başlanan Atak Elektrik, şirket çalışanlarının Ghent-Saint Pierre istasyonuna taşınması için hafta içi yoğun bir şekilde hizmet veriyor.

Türkiye de bulunan fabrikasında ulaşım ihtiyaçlarına yaşa uygun mobilite çözümleri sunan Karsan, Avrupa ülkelerinin ulaşım ağına sahip gelişmiş elektrikli araçlarına katkı sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda Belçika’nın Gent kentinde bulunan ve şehre özel ulaşım çözümleri sunan Keolis firmasına 2 adet Atak Elektrikli otobüs teslim edildi. Keolis firması, geçtiğimiz yıl Aralık ayında yapılan teslimatla birlikte 63 bin metrekare alan üzerine kurulu ofis kompleksine sahip Zuiderpoort ofis kompleksinin çalışanlarına toplu taşıma hizmeti vermeye başladı. Karsan’ın Fransa bayisi HCI tarafından yapılan bu teslimat; Atak Elektrik’in Belçika’da ilk kez kullanılması önemli.

Çevreye katkı, çalışanlara rahat ulaşım
Çevre bilincini yeşil bina etiketi ile taçlandıran Zuiderpoort, daha önce dizel otobüslerle aldığı hizmeti Karsan Atak Elektrik ile değiştirerek ulaşımda ekolojik ayak izini azaltmak için önemli bir adım attı. Zuiderpoort çalışanlarının Ghent – Saint Pierre istasyonuna ulaşımında kullanılan 8 metrelik Atak Elektrikli otobüsler; Sıfır emisyonlu gürültüsüz çalışması, 52 koltuk kapasitesi ve UFR platformu ile çevreyi korur, hareket kabiliyeti kısıtlı olan şirket çalışanlarının ulaşımını kolaylaştırır. Hafta içi yoğun saatlerde 15 dakikada bir, normal saatlerde her 30 dakikada bir hizmet verecek olan Atak Elektrik, sıfır emisyon, daha az gürültü kirliliği ve çevreye olumlu etkisi ile daha az trafik açısından tercih edildi.

Karsan Atak Elektrik’in elektrik motoru 230 kW motor gücü ve 2500 Nm tork üreterek kullanıcısına yüksek performanslı bir sürüş deneyimi yaşatıyor. BMW’nin geliştirdiği beş adet 44 kWh batarya ile toplam 8 kWh batarya kapasitesine sahip 220 metre sınıfı Atak Electric, 300 km menziliyle rakiplerinin önünde, AC şarj üniteleri ile 5 saatte ve 3 saatte şarj olabiliyor. DC üniteleri ile.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Karsan, Belçika’ya İlk Elektrikli Otobüslerini Teslim Etti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör