Samsung’un 2021 Q Ses Barlarında AirPlay 2 Var

blank
Samsung'un 2021 Q Ses Barlarında AirPlay 2 Var

İçerik: Samsung’un 2021 Q Ses Barlarında AirPlay 2 Var

Samsung, 8K ve 4K Neo QLED TV’leri ve ev için bir dizi yeni yardımcı robot da dahil olmak üzere CES 2021’de pek çok yeni cihaz ve deneysel teknolojiyi tanıttı. Ancak bunlar sadece öne çıkan şeylerdi – mutfak ve eğlence odası için başka yeni ürünler de piyasaya sürdü. Kaçırmış olabileceğiniz daha küçük duyurulardan biri, birkaç yeni Q serisi ses çubuğu içindir: HW-Q950A ve HW-Q800A. Her iki model de Apple’ın AirPlay 2’sini destekler ve SpaceFit Sound adlı bir özelliğe sahiptir; bu, aygıtları yerleştirdiğiniz oda için en iyi sesi verebilmeleri için kalibre etmenize yardımcı olabilir.

Modeller, ses çubuklarının kendisinde ve subwoofer’larında kalibrasyon mikrofonlarına sahiptir. Bu mikrofonlar, oda için en iyi sesi ayarlamanıza ve cihazlar için en iyi konumu belirlemenize yardımcı olabilir. Özellikle HW-Q950A, yukarı doğru ateşlemeli ve yandan ateşlemeli hoparlörlerle 11.1.4 kanal surround ses sunar. Bu, geçen yıl piyasaya sürüldüğünde tek bir soundbar’da zaten en fazla sayıda kanala sahip olan selefi HW-Q950T’nin 9.1.4 kanal yapılandırmasından bir adım ötedir.

Bu arada HW-Q800A, 3.1.2 kanal yapılandırmasına sahiptir ve kablosuz surround ses sistemleriyle uyumludur. Her iki model de yerleşik Alexa’ya sahiptir ve Dolby Atmos, HDMI eARC ve DTS: X desteği ile birlikte gelir. SpaceFit Sound’un yanı sıra, Samsung’un Q Symphony ve Game Mode Pro gibi diğer ses çubuğu ve ses ile ilgili özellikleriyle birlikte gelir. İlki, soundbar’dan ve TV’nin hoparlörlerinden gelen sesi aynı anda etkinleştirirken, ikincisi, cihazın bir konsol algıladığında daha etkileyici sesler vermesini sağlar.

Samsung, modellerin fiyatını ve kullanılabilirliğini henüz açıklamadı. HW-Q950A piyasaya sürüldüğünde 1.800 dolara mal olduğu için HW-Q950A büyük olasılıkla oldukça pahalı olacak. Samsung’un HW-Q800A modeli muhtemelen daha uygun fiyatlı bir seçenek olacak ve önceki model olan Q800T’lere daha benzer bir fiyata sahip olabilir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung’un 2021 Q Ses Barlarında AirPlay 2 Var

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör