Signal Nedir ve İnsanlar Neden WhatsApp’tan Ayrılıyor?

blank
Signal Nedir ve İnsanlar Neden WhatsApp'tan Ayrılıyor?

İçerik: Signal Nedir ve İnsanlar Neden WhatsApp’tan Ayrılıyor?

Signal, son zamanlarda WhatsApp’ın en iyi alternatiflerinden biri olarak ortaya çıktı ve WhatsApp’ın güncellenmiş gizlilik politikası internette bir öfke yarattı. Birçok kişi WhatsApp’ı silme ve Signal’e geçme niyetini açıkladı. Yaygara neyle ilgili olduğunu merak ediyorsanız, tüm sorularınızı yanıtlamak için burada Signal ile ilgili bir başlangıç. Signal’i indirmeli misiniz? Signal’in sahibi kim? Signal güvenli mi? Tüm cevaplar için okumaya devam edin.

Signal nedir?
Signal, İnternet üzerinden mesaj göndermenizi ve arama yapmanızı sağlayan şifreli bir uygulamadır. Signal’in USP’si mahremiyete odaklanmasıdır. Grup sohbetlerini ve grup video görüşmelerini de destekler. Signal açık kaynak kodludur ve kodu hakem tarafından incelenmiştir, bu da gizliliğinin ve güvenliğinin düzenli olarak bağımsız uzmanlar tarafından kontrol edildiği anlamına gelir.

Signal uygulaması sahibi
Signal, Amerikalı bir kriptograf olan Moxie Marlinspike tarafından oluşturuldu. Bugün bildiğimiz uygulama, Signal Foundation ve Signal Messenger tarafından geliştirilmiştir. Signal Foundation, 10 Ocak 2018’de kuruldu ve WhatsApp’ın eski kurucu ortağı Brian Acton, 50 milyon dolarlık ilk fon sağladı.

Signal uygulaması indirme
Signal uygulaması Android, iOS, Windows, Mac ve Linux’ta mevcuttur, ancak yalnızca Android veya iPhone üzerinden kaydolabilirsiniz. Bir hesap oluşturduktan sonra, Signal’i iPad’inize veya bilgisayarınıza bağlayabilir ve telefonunuz kapalı olsa bile uygulamayı kullanabilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Signal Nedir ve İnsanlar Neden WhatsApp’tan Ayrılıyor?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google, Android Tabletleri Eğlenceli Hale Getirmeye Çalışıyor

Google, Android Tabletleri Eğlenceli Hale Getirmeye Çalışıyor: Android tabletler düşüşte olabilir, ancak pandemi bizi yeniden …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör