Telegram’a mı Geçiş Yapıyorsunuz? İşte Bilmeniz Gereken 5 İpucu

blank
Telegram, Mayıs Ayında Video Konferans Özelliği Başlatıyor

İçerik: Telegram’a mı Geçiş Yapıyorsunuz? İşte Bilmeniz Gereken 5 İpucu

Telegram, Facebook’un yeni gizlilik politikasına ve WhatsApp’taki hizmet şartları güncellemesine karşı genel tepkinin ardından çok sayıda yeni kullanıcı ekliyor. Kullanıcıların güncellenmiş hizmet şartlarını ve gizlilik politikalarını kabul etmesi gerekiyor, aksi takdirde 8 Şubat 2021’e kadar uygulamaya erişimlerini kaybedecekler. Facebook’un bu hareketi, Facebook ile veri paylaşımını zorunlu hale getirdiğini iddia eden raporlarda kargaşaya neden oldu.

Zaten geçiş yaptıysanız ve Telegram’ı kullanmaya başladıysanız, burada mesajlaşma deneyiminizi geliştirmek için Telegram ile ilgili birkaç ipucu ve püf noktası vardır.

1- Gizli Sohbeti Etkinleştir

Telegram’daki sohbetler, kullanıcıdan kullanıcıya şifrelenen WhatsApp veya Signal’den farklı olarak, kullanıcıdan sunucuya şifrelenir. Bununla birlikte, sohbetlerin tam uçtan-uca şifrelenmesini sağlamak için Telegram’da Gizli Sohbet adı verilen bir şeyi seçebilirsiniz. Gizli Sohbetler geçici olacak şekilde tasarlanmıştır ve Telegram’ın sunucularında kaydedilmez.

2- Herhangi bir gruba eklenmeyi durdurun

Telegram, sizi gruplara kimlerin ekleyebileceğini kontrol etmenizi sağlar, böylece kimse sizi izniniz olmadan bir gruba ekleyemez. Bu özelliği etkinleştirmek için Ayarlar> Gizlilik ve Güvenlik> Gruplar> Kişilerim> Asla İzin Verme’yi açın.

3) Bir Kanal kullanarak yayın mesajları

Kanalları kullanarak geniş insan gruplarına genel mesajlar yayınlayabilirsiniz. Gruplardan farklı olarak, Kanalların eklenebilecek kişi sayısı konusunda bir sınırı yoktur. Kanala gönderilen mesajlar, kişinin adı yerine Kanalın adına gider. Önemli mesajların okunmamasını sağlamak için, bu metinleri bir Kanalın içine sabitleyebilirsiniz. Bir mesajı sabitlemek için üzerine dokunun ve Sabitle’ye dokunun. Bu, okuyucu bunları kaldırmadan önce mesajın Kanalın üstünde kalmasını sağlayacaktır

4) Gönderenin mesajlarını sil

Telegram’da diğer kullanıcılar tarafından gönderilen mesajları da silebilirsiniz. Bu oldukça sıra dışı görünse de, bu gizliliğe öncelik veren kullanıcılar içindir. Alınan bir mesajı silmek için, gönderenden gelen mesajı seçin> sil düğmesine dokunun> XYZ için de sil> Sil üzerine dokunun. Bu, gönderenin mesajlarının kendi cihazından da kaldırılmasını sağlayacaktır.

5) Sohbetlerinizi kilitleyin

Uçtan uca şifrelemenin yanı sıra Telegram, kullanıcılarının sohbetlerini kilitlemelerine de izin verir. Telegram hesabınızda parola kilitleme özelliğini etkinleştirmek için Ayarlar> Gizlilik ve Güvenlik> Parola Kilidi’ne gidin ve açın. Şifre kilidi özelliği etkinleştirildiğinde, Telegram uygulamanızın sağ üst köşesindeki kilit simgesine dokunarak sohbetlerinizi kilitleyebilir ve kilidini açabilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Telegram’a mı Geçiş Yapıyorsunuz? İşte Bilmeniz Gereken 5 İpucu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi: Dogecoin kripto para biriminin en son …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör