Yeni Intel Rocket Lake S İşlemcileri, Yüzde 19 Daha Hızlı

blank
Yeni Intel Rocket Lake S İşlemcileri, Yüzde 19 Daha Hızlı

İçerik: Yeni Intel Rocket Lake S İşlemcileri, Yüzde 19 Daha Hızlı

Ekim ayından beri Intel’in yakında çıkacak Rocket Lake S masaüstü CPU’larının, geçen yılki 10 çekirdekli i9-10900K’dan daha az 8 çekirdekli yongaları destekleyeceğini biliyoruz. Asıl soru, geri adımın buna değip değmeyeceğidir. Intel şimdi yeni Rocket Lake S yongalarının öncekilerden yüzde 19’a kadar daha hızlı olduğunu iddia ediyor. Oyuncular tek iş parçacıklı performansa ve genel hızlara daha fazla önem veriyorlar, bu nedenle daha yüksek FPS sonuçları için iki CPU çekirdeğini kaybetmek buna değer olabilir.

Rocket Lake S donanımıyla ilgili daha fazla ayrıntıyı hâlâ beklerken Intel, CES’te bize birkaç bilgi daha verdi. Yüzde 50’ye kadar daha iyi entegre grafik performansı sunmalılar ve Intel’in Deep Learning Boost teknolojisi ile AI entegrasyonuna sahip olacaklar. Amiral gemisi Core i9-11900K, geçen yıl olduğu gibi 5,3 GHz’e ulaşacak ve daha hızlı DDR4-3200 RAM’i destekleyecek. Rocket Lake S yongaları, PCIe 4.0’ı destekleyecek ve Intel’in mevcut 400 serisi yonga setlerinin yanı sıra yakında çıkacak olan 500 serisi anakartlarla geriye doğru uyumlu olacak.

İleriye baktığımızda Intel, yaklaşan hibrit “Alder Lake” yongalarının bu yılın ikinci yarısında geleceğini söylüyor. Hızlı çekirdekleri yüksek verimli çekirdeklerle tek bir modülde birleştiren şirketin ilk performans odaklı hibrit çipleri olacaklar. Intel, ince ve hafif dizüstü bilgisayarlar ve dönüştürülebilir bilgisayarlar için Lakefield hibrit çiplerini çoktan piyasaya sürdü, ancak şirket, Alder Lake’in çok daha fazla güç sağlamasını bekliyor. Ayrıca, tek başına önemli hız ve verimlilik kazanımlarına yol açması gereken 10 nanometre mimarisinin rafine bir versiyonu üzerine inşa edilecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni Intel Rocket Lake S İşlemcileri, Yüzde 19 Daha Hızlı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google, Android Tabletleri Eğlenceli Hale Getirmeye Çalışıyor

Google, Android Tabletleri Eğlenceli Hale Getirmeye Çalışıyor: Android tabletler düşüşte olabilir, ancak pandemi bizi yeniden …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör