Airbnb, Kongre Saldırısında Yer Alan Herkesi Engelliyor

blank
Airbnb, Kongre Saldırısında Yer Alan Herkesi Engelliyor

İçerik: Airbnb, Kongre Saldırısında Yer Alan Herkesi Engelliyor

Başkan olarak seçilen Joe Biden’ın 20 Ocak’taki göreve başlamasından yaklaşık sekiz gün önce, Airbnb, 6 Ocak’taki ABD Kongre Binası isyanına katılan veya başka bir şekilde bir nefret grubuyla bağlantılı olanların, platformda kalmak için platformunu kullanmasını önlemek için ek önlemler uyguluyor. önümüzdeki hafta ülkenin başkenti.

Airbnb, her şeyden önce, geçen Çarşamba günkü saldırıda yer alan herkesi yasaklayacak. Şirket, “Meclis Güvenlik Planı” nın bir parçası olarak, herhangi bir kişinin isyana karıştığını medya veya kolluk kuvvetleri aracılığıyla doğrulayabildiğini, Airbnb’de bir hesabı olup olmadığını araştırdığını ve ardından onları yasakladığını söyledi. Ayrıca Airbnb, metropol Washington DC bölgesindeki rezervasyonları gözden geçirme sürecindedir. Bir nefret grubuyla ilişkili kişileri bulduğunda, kalışlarını iptal etti ve hesaplarını askıya aldı. Ayrıca, yeni bilgiler ortaya çıkarsa, belirli kişilerde arka plan güvenlik kontrollerini yeniden çalıştırabileceğini de söyledi.

Şirketin bugün duyurduğu önlemler, Airbnb’nin 2017’de Charlottesville’de meydana gelen şiddetin ardından uyguladığı Güven ve Güvenlik önlemlerine dayanıyor. Ayrıca, sondan sonra aşırı sağcılara karşı daha sert bir duruş sergileyen diğer teknoloji şirketlerinin de benzer “dağıtma” önlemlerini alıyorlar. haftanın şiddeti. En önemlisi, Apple, Google ve Amazon, aşırı sağdakilerin isyanı planlamak için kullandıkları sosyal medya platformu Parler’ı askıya aldı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Airbnb, Kongre Saldırısında Yer Alan Herkesi Engelliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör