DSÖ, Covid-19’un Ayrıntılarını Öğrenmek İçin Çin’e Gidiyor

blank
DSÖ, Covid-19'un Ayrıntılarını Öğrenmek İçin Çin'e Gidiyor

İçerik: DSÖ, Covid-19’un Ayrıntılarını Öğrenmek İçin Çin’e Gidiyor

Dünya Sağlık Örgütü’nden (WHO) bir uzman ekibi, Covid-14 virüsünün kaynağı hakkında araştırma yapmak için 19 Ocak’ta Çin’e gelecek. Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’nun resmi internet sitesinde yayınlanan habere göre, DSÖ’nün uluslararası uzmanlarından oluşan bir ekip 14 Ocak’ta Çin’i ziyaret edecek ve Covid-19 virüsünün kaynağıyla ilgili çalışmalar yapmak için Çinli bilim insanlarıyla işbirliği yapacak.

Söz konusu ekibin ziyareti yılın ilk haftasında gerçekleştirilecekti ancak vize ve teknik hazırlıklar gibi nedenlerle ziyaret bir hafta sonra yapılacak. Çin Dışişleri Bakanlığı, ziyaretin ertelenmesi ile ilgili soruları yanıtlayan SözcüSü Hua Chunying, “Geçen yıl DSÖ uzmanlarını yeni tip koronavirüsün kaynağını araştırmak için Çin’e iki kez davet ettik. Ekim ayından bu yana, her iki taraftan uzmanlar dört video konferans düzenledi. Son işbirliğine gelince, Çin’deki ilgili departmanlar her zaman DSÖ ile yakın işbirliği sürdürüyorlar. Ancak Çin’de son zamanlarda pek çok bölgede meydana gelen vakaların virüsün yeniden yayılması konusunda endişeler uyandırdığını ve birçok devletin salgınla mücadelede ‘savaş durumuna’ girdiğini biliyorsunuz. “Çin’deki salgın önleme birimleri ve uzmanları salgınla mücadele çabalarını sürdürüyor.”

Sözcü “İlgili birimler DSÖ ile iletişime devam ediyor. Bildiğim kadarıyla iki taraf, uzman grubun Çin’i ziyaretinin somut tarihi ve ilgili yönetmeliklerle yakın temas halindedir. Elbette iki tarafın da bu konudaki düzenlemeleri bir an önce bulacağını umuyoruz ”dedi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: DSÖ, Covid-19’un Ayrıntılarını Öğrenmek İçin Çin’e Gidiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Yeni 3B Baskı Tekniği, Laboratuvar Ortamında Organ Üretecek

Yeni 3B Baskı Tekniği, Laboratuvar Ortamında Organ Üretecek: 3D baskılı organlar ilerlemiş olsa da, onları …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör