Kona N, Hyundai’nin İlk Performans Crossover’ı Olacak

blank
Kona N, Hyundai'nin İlk Performans Crossover'ı Olacak

İçerik: Kona N, Hyundai’nin İlk Performans Crossover’ı Olacak

Hyundai’nin N performans alt markası, Veloster’in aktarma organlarını küçük boyutlu Kona’ya bırakacak.

Gerçekleşmesi gerekiyordu. Hyundai’nin Kona’sı geçen yıl Veloster sayısının 10 katını satarken, Koreli şirket bu küçük crossover’a kendi N görünümünü veriyor. Sadece bir N Line modeli değil, aynı zamanda tam yağlı N modeli de onu marka için ilk performans crossover yapıyor.

Hyundai, prototip Kona N’nin ilk ayrıntılarını ve görüntülerini Pazartesi günü geç saatlerde yayınladı. N, 2022 Kona serisinin geri kalanında bulunan stil güncellemelerinin çoğunu benimseyecek, ancak arkadaki rozete uygun bir saldırganlık seviyesi ekleyecek. Büyük tekerleklerden, büyük rüzgarlıklardan ve büyük egzoz ipuçlarından bahsediyoruz, ancak daha da önemlisi derinin altında olanlardır.

Hyundai, Kona N’nin Veloster N’de bulunan 2.0 litrelik turboşarjlı motora ve sekiz ileri çift kavramalı şanzımana sahip olacağını doğruladı.Orada, kombo 275 beygir gücü ve 260 lb-ft üretiyor. Aynı zamanda alıcıların sevdiği bir tür hot hatch üretir. Veloster N’de mevcut olan altı vitesli kılavuz ve yakında çıkacak olan Elantra N’de sunulmayacak.

Ancak, Kona N’nin kardeşlerini sadece önden çekişte takip edip etmeyeceği belli değil. Hyundai öyle ya da böyle bir şey söylemedi. Kia K5 – yine Hyundai Grubu şemsiyesi altında – sadece önden çekiş biçiminde yüksek performanslı bir GT modeli sunarken, daha düşük güçlü kaplamalar AWD sunar.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Kona N, Hyundai’nin İlk Performans Crossover’ı Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör