NBA ”Bubble” Sporun Geleceği Hakkında Neler Söyleyebilir?

blank
NBA ''Bubble'' Sporun Geleceği Hakkında Neler Söyleyebilir?

İçerik: NBA ”Bubble” Sporun Geleceği Hakkında Neler Söyleyebilir?

Spor ligleri, günlük konforu COVID-19’un gerçekleriyle dengeleme mücadelesinin en halka açık yüzüdür ve NBA bir istisna değildir. Ligin son sezonu, Florida’daki Disney’de bir “balon” ortamında gerçekleşen normal sezon ve playoff maçlarının kısaltılmış bir listesi ile sona erdi ve şu anda oyunlar ülke çapında (çoğunlukla) boş arenalarda oynanıyor.

Tüm dünyada devam eden pandemi nedeniyle değişen bir çok şey gibi spor da değişiyor. NBA pandeminin başladığı andan itibaren tüm sporcuları ”Bubble” adının verdikleri tek bir tesise topladı ve dışarıyla tüm ilişkisini kesti. Alınan sıkı tedbirler sonucu 7 aylık süreç boyunca tek bir sporcuda pozitif vakaya rastlanmadı. Bu gelişmelerin ardında NBA yönetim kurulu gelecek sezonlarda da bu sistemi kullanmayı düşünmeye başladı. Bu sistemi uygulamayan diğer ligler ve spor türlerinde sık sık vakaya rastlandı. NBA’in kullandığı bu siste pandeminin devam etmesi durumunda diğer ligler tarafından da kullanılması muhtemel gözüküyor.

Pandeminin devam etmesi durumunda neler olacak bilinmez ancak sporu ve sporun gelceeğini değiştirmesi muhtemel gözüküyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: NBA ”Bubble” Sporun Geleceği Hakkında Neler Söyleyebilir?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi: Dogecoin kripto para biriminin en son …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör