Assassin’s Creed Hayranları, Isu Dilini Çözdü

blank
Assassin's Creed Hayranları, Isu Dilini Çözdü

İçerik: Assassin’s Creed Hayranları, Isu Dilini Çözdü

İlk oyunun sonunda sizi selamlayan şifreli mesajlardan daha yeni gizemlere kadar şifreler ve gizli kodlar, en başından beri Assassin’in Creed serisinin bir parçası oldu. Ancak Eurogamer’in işaret ettiği gibi, kendini adamış hayranları şimdiye kadarki en karmaşık bilmecelerinden birini çözmüş olabilir.

Neredeyse 30 dakika uzunluğundaki bir videoda, Assassin’s Creed ilmine adanmış bir topluluk olan Access the Animus, Isu’yu deşifre etmeye nasıl başladıklarını ayrıntılarıyla anlatıyor. Son yıllarda seriyi takip etmediyseniz veya Assassin’in Creed III’ünde bir ara modern zamanın hikayesinden ayrılmadıysanız, Isu, franchise’ın kötü şöhretli öncü yarışının dilidir. Assassins ve Templars’ın ardında Isu’lar, Piece of Eden’ın yaratılması da dahil olmak üzere Assassin’in Creed hikayesindeki her büyük değişimin arkasında duruyor.

Isu dilinin parçaları on yıldan fazla bir süredir oyunlarda yer aldı. Bununla birlikte, serinin en son girişi olan Assassin’in Creed Valhalla’sı, oyuncuların oyunun modern zaman dilimlerinde okuyabileceği çeşitli çevrilmiş belgeleri içerir. Bunlar, hayranların dili deşifre etmeye başlamasına izin verdi. Buldukları şey, fiil zamanları, dilbilgisi ve çekimle ilgili kuralları olan karmaşık bir dildir ve Latince ve Eski Yunanca ile herhangi bir modern dilden daha fazla ortak noktası vardır. Video, neredeyse kapsamlı ayrıntılara giriyor ve topluluğun bu belgelerden öğrendiklerinin, oyun boyunca bulunan Isu metninin diğer bölümlerine uygulanabileceğini gösteriyor. Valhalla’nın anlatı yönetmeni Darby McDevitt, muazzam bir çaba olması gereken şey için ekibi övdü.

Ve yolda daha fazlası var. Yukarıdaki video, topluluğun yakın gelecekte konuyla ilgili yüklemeyi planladığı birkaç klipten yalnızca ilkidir. Dilin sayısal yapısını detaylandıran başka bir klibi ve Canterbury dosyasında, oyun içinde henüz çevrilmemiş uzun bir el yazısı metni olacak. Access the Animus YouTube kanalına abone olarak takip edebilirsiniz.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Assassin’s Creed Hayranları, Isu Dilini Çözdü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör