Google, Capitol Hill İsyanından Sonra Siyasi Reklamları Durduruyor

blank
Google, Capitol Hill İsyanından Sonra Siyasi Reklamları Durduruyor

İçerik: Google, Capitol Hill İsyanından Sonra Siyasi Reklamları Durduruyor

Google, birkaç ay içinde ikinci kez siyasi reklamları askıya alıyor. 14 Ocak itibariyle şirket, hassas olay politikasını genişletiyor. Aynı zamanda, Axios’un ilk bildirdiği gibi, geçen haftaki isyanların ardından, görevden alma, Başkan Joe Biden’ın göreve başlama töreni ve “ABD Kongre Binası’nda şiddet” atıfta bulunan reklamları askıya alıyor.

Bir Google sözcüsü Engadget’e yaptığı açıklamada, “Reklamlar olaydan yararlanmak veya yanıltıcı bilgileri güçlendirmek için kullanılabildiğinde, öngörülemeyen ‘hassas’ olaylarda reklamları düzenli olarak duraklatıyoruz,” dedi. “Bunun ötesinde, şiddeti teşvik eden veya nefreti teşvik eden içeriği engelleyen uzun süredir devam eden politikalarımız var ve bu çizgiyi aşan tüm reklamları uygulama konusunda son derece dikkatli olacağız.”

Google daha önce Kasım ayında yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandıkların kapatılmasının ardından siyasi reklamları engellemişti ve yasağı 10 Aralık’a kadar kaldırmamıştı. Mevcut askıya alma işleminin ne kadar süreceği belli değil – Google bunu en az bir hafta boyunca yerinde tutmayı planlıyor ve durumu izlemeye devam edeceğini söyledi.

Şirket, ayaklanmanın ardından NetPAC siyasi eylem komitesinden gelen siyasi katkıları dondurdu. Facebook, Microsoft, Disney, Verizon (Engadget’in ana şirketi) ve diğer bazı büyük şirketler de katkılarını askıya aldı veya kısıtladı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Capitol Hill İsyanından Sonra Siyasi Reklamları Durduruyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi: Dogecoin kripto para biriminin en son …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör