Google, YouTube’dan Alışveriş Özelliğini Test Ediyor

blank
Google, YouTube'dan Alışveriş Özelliğini Test Ediyor

İçerik: Google, YouTube’dan Alışveriş Özelliğini Test Ediyor

YouTube, favori kanallarınızda kullanılan veya bahsedilen öğeleri satın almanın modern bir yolunu test ediyor. Hizmet, pilot programın parçası olan içerik oluşturucuların videolarına belirli ürünleri ekleyebileceğini söylüyor. Ekranın sol alt kısmındaki bir alışveriş çantası simgesine tıklar veya dokunursanız, YouTube öne çıkan öğelerin bir listesini görüntüleyecektir.

Bu ürünler hakkında daha fazla bilgiye göz atabilecek, ilgili videoları izleyebilecek veya ürünleri satın alabileceksiniz. Yalnızca YouTube’a Android, iOS ve web üzerinden erişen ABD kullanıcıları alışveriş çantası simgesini görecektir.

Mutfak aksesuarlarına bağlanan yemek yapımcıları, bilgisayarlarından bileşenleri satın alan oyuncular ve elbette gösterdikleri ürünleri kutudan çıkaran kanallar gibi bu özelliğin marka üzerinde çalışacağı senaryoları hayal etmek kolaydır. İçerik oluşturucular, son birkaç yıldır kanallarındaki bir alışveriş merkezi aracılığıyla ürün satabiliyorlar ve bu son deney, onlar (ve YouTube) için gelir elde etmenin başka bir yolu gibi görünüyor.

Raporlar, YouTube’un bu doğrultuda bir özelliği araştırdığı konusunda epey bir süredir dönüp duruyor. Instagram ve WhatsApp dahil olmak üzere bir dizi platform daha fazla alışveriş özelliği içeriyor, bu nedenle Google’ın aynı şeyi YouTube’da yapması çok şaşırtıcı değil. Sonuçta, Google Alışveriş reklamları 2015 yılında YouTube videolarının altında görünmeye başladı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, YouTube’dan Alışveriş Özelliğini Test Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör