Snapchat, Donald Trump’ın Hesabını Kalıcı Olarak Kapattı

blank
Snapchat, Donald Trump'ın Hesabını Kalıcı Olarak Kapattı

İçerik: Snapchat, Donald Trump’ın Hesabını Kalıcı Olarak Kapattı

Geçtiğimiz hafta, pek çok sosyal ağ, Capitol Hill’e saldıran şiddetli ayaklanmaların ardından Başkan Trump’ın gönderilerini yasaklamak veya kısıtlamak için adımlar atarken Snap, hesabını hizmette süresiz olarak askıya aldı. Bugün şirket, aşağıdaki açıklamayla kapatmanın kalıcı olduğunu açıkladı.

“Geçen hafta Başkan Trump’ın Snapchat hesabının süresiz olarak askıya alındığını duyurduk ve Snapchat topluluğumuzun yararına hangi uzun vadeli eylemin en iyi olacağını değerlendiriyoruz. Kamu güvenliği adına ve yönergelerimizin açık bir ihlali olan yanlış bilgi yayma, nefret söylemi yayma ve şiddeti teşvik etme girişimlerine dayanarak, hesabını kalıcı olarak feshetme kararı aldık. “

Snapchat’in Trump’ı sınırlandırmak için ilk adımları Haziran ayında, Discover bölümünde feed’ini tanıtmayı bıraktığında başladı. Servis, o zamandan beri gönderilerinin nefret söylemi veya şiddeti kışkırtmayla ilgili politikalarını ihlal ettiği düzinelerce kez kayıt yaptı ve yayınları kaldırdı. Kendilerini bir kasaba meydanına benzeyen diğer sosyal ağlardan farklı olarak, Snap kendisini denetlenmemiş bir haber akışı olarak sunmuyor. Nasıl adlandırmak isterseniz isteyin, artık listede Twitter, Twitch, Facebook ve Donald Trump’a erişim sunmayan diğer kişilerle birlikte.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Snapchat, Donald Trump’ın Hesabını Kalıcı Olarak Kapattı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör