Windows 10X, Chrome OS’yi Yerinden Etmek İstiyor

blank
Windows 10X, Chrome OS'yi Yerinden Etmek İstiyor

İçerik: Windows 10X, Chrome OS’yi Yerinden Etmek İstiyor

Windows 10X’in Microsoft’un çift ekranlı işletim sistemi olması gerekiyordu ve birçok büyük üreticinin cihazlarına güç veriyordu. Ancak bu plan, geçen yıl şirketin tek ekranlı cihazlara odaklanacağını açıkladığında değişti. Bilirsiniz, normal dizüstü bilgisayarlar ve tabletler. Peki şimdi Windows 10X gerçekten ne olacak? Görünüşe göre, işletim sisteminin sızdırılmış bir sürümünü test eden Paul Thurott’a göre, Microsoft’un Google’ın Chrome OS’sini benimsemesine çok benziyor.

İlk Windows 10X ekranları, basit bir kurulum deneyimi, ortalanmış görev çubuğu simgelerine sahip temiz bir masaüstü ve tüm ekranı dolduran bir Başlat menüsü ile Windows 10’un önemli ölçüde geliştirilmiş bir sürümünü gösterir. Her uygulama tam ekranda çalışır ve yalnızca Microsoft Store’dan yazılım yükleyebilecekmişsiniz gibi görünür. Windows 10X temelde kötü niyetli Windows 10S’ye çok benziyor. Microsoft sonunda bunu bağımsız bir işletim sistemi yerine Windows 10’da bir moda geçirdi.

ZDNet’ten Mary Jo Foley’e göre, Windows 10X büyük olasılıkla yalnızca üçüncü taraf şirketlerin Intel sistemleriyle çalışacak. Sonunda, ARM yongalarını destekleyebilir ve gelecekteki Surface cihazlarında görünebilir. Geleneksel Win32 uygulama desteğinin olmaması büyük bir dezavantaj olabilir, ancak Foley, normal Windows yazılımını sanal olarak çalıştırmanıza izin verebilecek yaklaşan Azure Cloud PC hizmetiyle bunun hafifletilebileceğini iddia ediyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Windows 10X, Chrome OS’yi Yerinden Etmek İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör