ABD, Xiaomi’yi Çinli Askeri Şirketler Listesine Ekledi

blank
Xiaomi, 22 Şubat'ta Yeni Mi Audio Ürünlerini Tanıtacak

İçerik: ABD, Xiaomi’yi Çinli Askeri Şirketler Listesine Ekledi

Trump yönetimi, Xiaomi’yi 1999 Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası kapsamında ABD askeri listesine ekledi. Bu, ABD’nin – IDC, Counterpoint Research ve Gartner’a göre – dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisini sahip olduğu bir şirket olarak belirlediği anlamına geliyor. Çin ordusu. Sonuç olarak, Amerikalı yatırımcılar artık Xiaomi hisselerini veya ilgili menkul kıymetleri satın alamıyor. Ayrıca, Trump’ın yakın zamanda imzaladığı bir sipariş nedeniyle, sahip oldukları hisseleri bu yıl 11 Kasım’a kadar satmaları gerekecek.

Ancak Xiaomi, Çin ordusuyla olan bağlantısını reddediyor ve şirketi ve hissedarlarını korumak için adımlar atacağını söyledi. Bir açıklamada şöyle dedi:

“Şirket sivil ve ticari kullanım için ürün ve hizmetler sağladığını yineliyor. Şirket, Çin ordusuna ait olmadığını, Çin ordusuna bağlı olmadığını ve NDAA kapsamında tanımlanan bir “Komünist Çin Askeri Şirketi” olmadığını onaylıyor. “

CNBC, Xiaomi’nin hisselerinin Cuma günü (Çin saati) açıkta haberlerin çıkmasının ardından yüzde 10.6 düştüğünü bildirdi. ABD askeri kara listesi, ABD şirketlerinin Huawei ile çalışmasını engelleyen ülkenin ticaret kara listesi olan varlık listesinden ayrıdır. Yönetim, Xiaomi’nin yanı sıra, devlete ait petrol devi CNOOC ve Çin’in en büyük yonga üreticisi SMIC’e katıldığı askeri kara listeye planemaker Comac’ı da ekledi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: ABD, Xiaomi’yi Çinli Askeri Şirketler Listesine Ekledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör