Amazon, Arabalar İçin Özelleştirilmiş Bir Alexa Asistanı Oluşturdu

blank
Amazon, Arabalar İçin Özelleştirilmiş Bir Alexa Asistanı Oluşturdu

İçerik: Amazon, Arabalar İçin Özelleştirilmiş Bir Alexa Asistanı Oluşturdu

Amazon, AI teknolojisini, Alexa Custom Assistant adlı yeni bir ürünle otomobil üreticilerine ve diğer üçüncü şirketlere açıyor. Amazon’a göre, markaların Alexa ile “birlikte var olan” kendi özel akıllı asistanlarını oluşturmalarına izin verecek. Şirket bir basın bülteninde, bu onların “her şirketin benzersiz kişiliğine ve müşteri ihtiyaçlarına” göre benzersiz uyandırma sözcükleri, sesleri ve yetenekleri yaratmalarına olanak tanıyacak.

Alexa Custom Assistant, müşterilerin hem Alexa’yı hem de kendi markalı asistanlarını “eşzamanlı çoklu asistan işbirliği adı verilen bir şey yapmaları için kullanmalarına izin verecek. Amazon, “Bu, markanın asistanının ürün uzmanı olarak hareket etmesine izin verirken Alexa günlük ihtiyaçlara yardımcı olmaya devam ediyor” diye yazdı. Tüm bunlar, şirketlerin daha düşük “maliyet, karmaşıklık ve pazara sunma süresi” ile sesli deneyimler oluşturmasına yardımcı olacak.

Amazon, CES 2021’de Alexa asistanını Lamborghini ve Rivian araçlarına getireceğini açıkladı ve navigasyon ve çağrılar gibi normal işlevlerin yanı sıra iklim kontrolünü, pencereleri ve diğer temel araç işlevlerini sesle kontrol etmenize izin vereceğini vaat etti. Bu, Amazon’un burada kastettiği şeye benziyor, Alexa işlevleri özelleştirilmiş araç işlevlerinin üzerinde çalışıyor – Amazon bu otomobil üreticilerinin yeni ürünü kullanacağını söylemedi.

Amazon, Alexa Custom Assistant ile ilgili maliyetleri veya diğer ayrıntıları açıklamadı. Ancak, Amazon’un geliştirdiği tüm AI teknolojisini alıp başka markalara pazarlaması çok mantıklı. Şirket, Custom Alexa Assistant’ı ilk entegre eden Fiat Chrysler Automobiles’in (FCA) olacağını duyurdu.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Amazon, Arabalar İçin Özelleştirilmiş Bir Alexa Asistanı Oluşturdu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör