Canon, Uzaydan ‘Fotoğraf Çekmenizi’ Sağlayan Bir Site Yaptı

blank
Canon, Uzaydan 'Fotoğraf Çekmenizi' Sağlayan Bir Site Yaptı

İçerik: Canon, Uzaydan ‘Fotoğraf Çekmenizi’ Sağlayan Bir Site Yaptı

Canon, CES 2021 için herhangi bir yeni kamera piyasaya sürmek yerine farklı bir şey yapıyor: Uzaydan fotoğraf çekmenize izin vermek. Şirket, New York City, Bahamalar ve Dubai dahil olmak üzere yerlerin simüle edilmiş fotoğraflarını çekmek için hafifçe değiştirilmiş 5D Mark III DSLR ile donatılmış CE-SAT-1 uydusunu kullanmanıza izin veren etkileşimli bir site açıkladı.

Canon, şarap fıçısı büyüklüğündeki mikro uyduyu 2017 yılının Haziran ayında piyasaya sürdü. 40 cm Cassegrain tipi (ayna) 3720 mm teleskopla donatılmış bir EOS 5D Mark III kameraya sahiptir. Canon, 600 km’lik bir yörüngede (375 mil) yörüngede dönerken, 3×2 millik bir çerçeve içinde yaklaşık 36 inç zemin çözünürlüğü sağladığını iddia ediyor. (Buna karşılık, dünyanın en yüksek çözünürlüklü uydusu WorldView-4, 12 inç’e kadar çözülebilir.) Ayrıca daha geniş görüntüler için bir PowerShot S110 barındırır.

Etkileşimli demo, her çekimde görüntünün konumunu ve yüksekliğini gösteren birden çok konumdan görüntü çekmenize olanak tanır. Ancak, önceden çekilmiş görüntüleri kullanır, bu nedenle gerçekten canlı veya benzersiz fotoğraflar çekmezsiniz. Canlı olsaydı, CE-SAT-1 Dünya’yı saatte yaklaşık 27.000 mil hızla dolaşır ve bir buçuk saatten biraz fazla bir sürede dünyayı dolaşırdı. Bununla birlikte, gösteri size uydunun yetenekleri ve çözünürlüğü hakkında bir fikir veriyor.

Deneyim, uydunun amacını ve tasarımını açıklayan astronot Marsha Ivins tarafından anlatılıyor. Mikro uydular, normal uydulardan çok daha küçük ve daha ucuzdur ve Canon, 2030 yılına kadar bunların etrafında milyar dolarlık bir iş kurmayı umuyor. 2017’de CE-SAT-1’i piyasaya sürdükten sonra, Canon, geçen yaz güncellenmiş bir CE-SAT-1B’yi piyasaya sürmeye çalıştı. Ancak, RocketLab’ın Electron roketi fırlatıldıktan kısa bir süre sonra başarısız olduğunda kayboldu.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Canon, Uzaydan ‘Fotoğraf Çekmenizi’ Sağlayan Bir Site Yaptı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör