Geely Tesla’ya Meydan Okumaya Hazırlanıyor

blank
Geely Tesla'ya Meydan Okumaya Hazırlanıyor

İçerik: Geely Tesla’ya Meydan Okumaya Hazırlanıyor

Çin elektrikli otomobil pazarına çok güçlü bir yeni oyuncu giriyor. Çin’in dev teknoloji firması Baidu, elektrikle çalışan araçların üretimi için bir şirket kurmak üzere otomobil üreticisi Geely ile ortak olmayı kabul etti.

Çinli internet şirketi Baidu ve otomobil üreticisi Geely’nin elektrikli otomobil üretmek için anlaşma yaptığı CNBC haberi, her iki şirket tarafından da doğrulandı. Bu yeni özerk girişimde, araçların üretiminden Geely sorumlu olacak, Baidu ise üretimin bilgisayar ve teknoloji bölümünü devralacak.

Pekin merkezli Baidu, yeni şirketin çoğunluk hisselerine sahip olacak; Geely ise azınlık hissesine sahip olacak. Yeni girişim, elektrikli otomobil pazarının bir bölümünü devralmayı umuyor ve yalnızca Aralık ayında teslimatları artıran yerli elektrikli araç üreticileri olan Nio, Li Auto ve Xpeng Motors’a rakip olmakla kalmayıp aynı zamanda Çin’de bir fabrika açan Amerikan firması Tesla’ya meydan okuyor. geçen yıl.

Çin’de fabrika açmak, Tesla için kuruluşundan bu yana en önemli başarısı olmuştur. Pandeminin neden olduğu ekonomik krize rağmen yatırımcılar Tesla’nın sahibi Elon Musk’a güvendi ve Musk’ın serveti de sekiz katına çıktı. Musk, 200 yılı başında 2021 milyar dolar ile dünyanın en zengin insanı olmuştu.

Yeni kurulan şirketin 120 yılında Çin’de 2020 araç satan Tesla’nın konumunu değiştirme potansiyeline sahip olduğu görüşünü paylaşan gözlemciler var.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Geely Tesla’ya Meydan Okumaya Hazırlanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör