Whatsapp’ın gizlilik politikasından sonra sayıları erir mi?

blank
Musk Tweet'inden Sonra Signal ve Telegram Milyonlarca Kez İndirildi

İçerik: Whatsapp’ın gizlilik politikasından sonra sayıları erir mi?

Whatsapp’ın gizlilik politikasından sonra sayıları erir mi? Elon Musk Tweet’inden Sonra Signal ve Telegram Milyonlarca Kez İndirildi Şifreli mesajlaşma uygulamaları Signal ve Telegram, geçen hafta izleyicilerini Facebook’un sahip olduğu WhatsApp’ı son gizlilik politikası değişiklikleri üzerine bırakmaya çağıran teknoloji kralı Elon Musk’un tweet’lerinin ardından yeni kullanıcılarda büyük artışlar olduğunu bildirdi.

Bir izleme firması olan Apptopia’nın verilerine göre Signal uygulaması Pazartesi günü neredeyse 1,3 milyon kez indirildi. Şifreli mesajlaşma uygulaması, Musk’ın tweet’inden önce günde ortalama 50.000 kez indirildi. New York Times, daha önce Apptopia verilerini bildirdi.

blank
Whatsapp Telegram Signal

Bir Signal sözcüsü, raporun hizmetin yaşadığı indirme sayısını eksik saydığını söyledi.

Sözcü, “Şu anda tüm bu uygulama analizi firmalarının Signal’den gelen rapor numaraları altında olduğunu söyleyebilirim çünkü diğer uygulamalar gibi herhangi bir izleyicimiz veya analitiğimiz yok,” dedi. Şirketin rakamlarını kamuya açıklamadığını söyledi.

İndirmelerdeki artış, ABD ve diğer ülkelerde Big Tech hakkındaki şüpheciliğin artmasıyla birlikte geliyor. Birçok kullanıcı Big Tech platformlarının seslerini sansürlemesinden endişe duyuyor; bu endişe, Facebook, Twitter ve YouTube’un Başkan Donald Trump’ın geçen hafta ABD Kongre Binası’nda meydana gelen ölümcül ayaklanmanın ardından platformlarını kullanmasını engelledikten sonra daha da şiddetlendi. Facebook’a ait WhatsApp’ın 4 Ocak’ta politikalarını değiştirmesinin ardından birçok kullanıcı takip edilmekten şüphe ediyor.

Sözcü, Signal’in 70 ülkede en çok indirilen iOS uygulaması ve 50’den fazla ülkede en çok indirilen Android uygulaması olduğunu söyledi ve Hindistan, Batı Afrika ve Brezilya’nın en iyi pazarlar olduğunu belirtti.

Ne Apple ne de Google, yorum taleplerine hemen yanıt vermedi. Perşembe günü Signal, App Annie’nin ücretsiz iOS indirmeleri listesinin yanı sıra Play Store’un ücretsiz uygulamalar listesinin başında yer aldı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Whatsapp’ın gizlilik politikasından sonra sayıları erir mi?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör