Oyuncular 2020’de Steam’de Daha Fazla Zaman Harcadılar

blank
Oyuncular 2020'de Steam'de Daha Fazla Zaman Harcadılar

İçerik: Oyuncular 2020’de Steam’de Daha Fazla Zaman Harcadılar

Çoğumuz 2020’de evde normalden çok daha fazla zaman geçirirken, bu saatlerin çoğunu oyun oynayarak geçirmiş olmamız pek de şaşırtıcı değil. Valve, kilitlenmelerden ve evden çalışmaya geçişten bizi kurtarmak için oyunlara ne kadar güvendiğimizi gösteren Steam istatistiklerini açıkladı.

Steam oyunlarında oynanan toplam saat, 2019’da 20,8 milyardan 31,3 milyara çıkarak yüzde 50’nin üzerinde artış gösterdi. Platform bir dizi yeni oyuncu da çekti. Her ay ortalama 2,6 milyon kişi ilk kez bir Steam oyunu satın aldı. Valve, Steam’in aylık aktif kullanıcılar (120,4 milyon), günlük oyuncular (62,6 milyon), en yüksek eşzamanlı kullanıcılar (24,8 milyon) ve oyun satın alımları (2019’dan yüzde 21,4 daha fazla) dahil olmak üzere diğer cephelerde yeni zirvelere ulaştığını söyledi.

Steam kullanımının artması çok da şaşırtıcı olmamalı. Aramızda, Fall Guys ve Phasmophobia gibi insanların arkadaşlarıyla oynayabilecekleri oyunlar, 2020’de insanların fiziksel olarak onlardan uzak dururken başkalarıyla bağlantıda kalmanın yollarını aradığı için büyük hit oldu. Ayrıca bir sıçrama yapan bir dizi büyük tek oyunculu oyun vardı. Örneğin, birçok sorununa rağmen, Cyberpunk 2077 milyonlarca oyuncuyu kendine çekti.

Valve, kişiselleştirilmiş haber merkezi ve PS5 ve Xbox Series X denetleyicileri için destek gibi güncellemeler de dahil olmak üzere yıl boyunca Steam’de öne çıkan diğer bazı önemli noktaları kaydetti. İleriye baktığımızda Valve, Çin’de Steam’in piyasaya sürülmesi, mobil uygulamanın yeniden çalışması ve genel kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi gibi 2021 için planlarından bazılarına değindi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Oyuncular 2020’de Steam’de Daha Fazla Zaman Harcadılar

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör