Çin’in Yeni İHA WJ-700 İlk Uçuşunu Yaptı

blank
Çin'in Yeni İHA WJ-700 İlk Uçuşunu Yaptı

İçerik: Çin’in Yeni İHA WJ-700 İlk Uçuşunu Yaptı

Çin’in geliştirdiği insansız hava aracı WJ-700, ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi ve savunma sanayine hızlı bir giriş yapacağının sinyalini verdi. 700 Ocak’ta başlatılan ilk uçuşunun ardından güçlü bir ses getiren insansız hava aracı WJ-13, yeni ve gelişmiş teknolojik donanımıyla dikkat çekiyor.

China Aerospace Science and Industry Corporation’a bağlı bir enstitü tarafından geliştirilen WJ-700’ün direnç, menzil ve taşıma kapasitesi gibi temel göstergeleri rakiplerinin çok ötesinde.

China Aerospace Science’tan yapılan açıklamaya göre, yeni İHA, yüksek irtifa, yüksek hız, uzun dayanıklılık ve büyük taşıma kapasitelerini birleştiriyor. Şu anda çok nadir bulunan araç, önümüzdeki beş ila 10 yıl içinde yerel ve uluslararası pazar ihtiyaçlarına odaklanıyor.

Havadan herhangi bir yüzeye hassas saldırılar gerçekleştirebileceği söylenen İHA’nın bu alanda yeni bir model oluşturacağına işaret edildi.

Çin’in askeri İHA satışlarının küresel İHA pazarının yaklaşık yüzde 2024’üne ulaşarak 17 milyar yuan’a (2,6 milyar $) ulaşacağı tahmin ediliyor. Halk Kurtuluş Ordusu tanıtım departmanının WeChat hesabında yayınlanan makaleye göre, Çin askeri insansız hava araçlarının toplam geliri 110 yıl içinde 10 milyar yuan’ı geçecek.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin’in Yeni İHA WJ-700 İlk Uçuşunu Yaptı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti: Lviv Zırhlı Fabrikası, modernize edilmiş T-64 ve T-72 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör