Galaxy S21, Samsung Pay’ı Desteklemeyecek

blank
Samsung Galaxy S21 Hakkında Her Şey

İçerik: Galaxy S21, Samsung Pay’ı Desteklemeyecek

Samsung, Galaxy S21, S21 Plus ve S21 Ultra’nın artık Samsung Pay’in kullanışlı Manyetik Güvenli İletim (MST) özelliğini desteklemediğini doğruladı. Ve şirketin Android Police’e söylediklerine dayanarak, Samsung’un bundan sonra çıkardığı tüm telefonlar için aynısı geçerli olacak.

Aşina değilseniz, MST, Samsung telefonlarının, ödeme terminallerinin normal bir kredi kartını kaydırdığınızı düşünmesine neden olan manyetik bir darbe göndermesine izin veren çok güzel bir numaradır. Bununla ilgili en yararlı şey, MST’nin NFC ödemelerinin bulunmadığı senaryolarda çalışabilmesidir. Bu manyetik sinyali, geleneksel bir kart kaydırıcıyla hemen hemen her ödeme terminaline gönderebilir.

Ancak Samsung, NFC’nin benimsenmesinin Samsung Pay’in MST yönünü aşamalı olarak kaldırabileceği bir noktaya ulaştığına inanmasıyla birlikte artık bir gün geçtik. Samsung, Android Police’e yaptığı açıklamada, “Tüketiciler ve işletmeler tarafından yakın alan iletişimi (NFC) teknolojisinin hızla benimsenmesi nedeniyle, 2021’de piyasaya sürülen cihazlardan başlayarak, Samsung Pay desteğini Galaxy portföyündeki NFC işlemlerine odaklayacak” dedi. . “Gelecekteki cihazlar artık manyetik şerit teknolojisini (MST) içermeyecek olsa da, önceki uyumlu Galaxy cihazlarına sahip müşteriler, MST dahil Samsung Pay’i kullanmaya devam edebilecekler.”

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Galaxy S21, Samsung Pay’ı Desteklemeyecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör