Kia, Yakında Bir Çok Elektrikli Araç Çıkaracak

blank
Kia, Yakında Bir Çok Elektrikli Araç Çıkaracak

İçerik: Kia, Yakında Bir Çok Elektrikli Araç Çıkaracak

Kia, yaklaşmakta olan elektrikli araçlarına bir göz atma teklifinde bulundu. Arabalar ve ticari araçlar da dahil olmak üzere dokuz EV’yi sattı, ancak hepsi gölgede kaldı. Otomobil üreticisi, 2027 yılına kadar yedi elektrikli otomobil göndermeyi planlıyor ve önümüzdeki birkaç ay içinde bunlardan ilkine düzgün bir bakış sağlayacak.

Kia’ya göre bu EV “crossover’dan ilham alan bir tasarıma” sahip olacak. Otomobil üreticisi, arabanın 500 kilometreden fazla bir menzile sahip olacağını ve 20 dakikanın altında bir şarj süresi sunacağını iddia ediyor. Araç, 800 volt hızlı şarjı destekleyen E-GMP platformunu kullanacak. Hyundai (Genesis ve Ioniq bölümleri ile birlikte) platformu EV’ler için de kullanıyor.

Kia, yeniden markalaşmasıyla ilgili bir sunum sırasında EV’lere kısa bir bakış attı. Şirket adından “Motorlar” ı çıkarmıştır, bu nedenle resmi olarak artık sadece Kia’dır. Şirket ayrıca, geri dönüştürülebilir malzemeler ve yenilenebilir enerji kullanımını içeren bir vizyon olan “sürdürülebilir mobilite seçenekleri” yaratma taahhüdünün altını çizdi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Kia, Yakında Bir Çok Elektrikli Araç Çıkaracak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör