NASA’nın Orion Uzay Aracı Ay’a Uçmaya Hazır

blank
NASA'nın Orion Uzay Aracı Ay'a Uçmaya Hazır

İçerik: NASA’nın Orion Uzay Aracı Ay’a Uçmaya Hazır

Lockheed Martin’in Orion uzay aracı, insanları Ay’a geri götürmeye somut bir adım daha yakın. Havacılık devi, Orion gemisinin montajını ve testini tamamladı ve 2021’deki Artemis I test görevinden önce NASA’ya transfer etti. Bu noktada, itici gazların yüklenmesi ve fırlatmanın entegre edilmesini içeren bir son hazırlık çalışması meselesi. iptal sistemi ve gemiyi SLS roketinin üstüne monte etmek.

Artemis I, mürettebatsız bir görevdir. Orion, astronotlarla ilk görev olan Artemis II’den önce hem kendi sistemlerini hem de SLS ve yer ekiplerinin sistemlerini doğrulamaya yardımcı olmak için Ay’ın yörüngesinde dönecek. İnsanların ay yüzeyine geri dönmesi 3. Artemis’e kadar değil.

Bu önemli bir an olsa da, Artemis programının geleceğiyle ilgili sorular su yüzüne çıkarken geliyor. Kongre’nin en son bütçesi, 2024 Ay’a iniş için gereken fondan çoktan yetersiz kalıyor ve gelen Biden yönetiminin, pandemik müdahale ve ekonomik iyileşme merkez aşamada olduğunda Artemis’e öncelik vermesi olası görünmüyor. Artemis I büyük olasılıkla ilerleyecektir – bundan sonra Orion bir süre fazla kullanılmazsa şaşırmayın.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: NASA’nın Orion Uzay Aracı Ay’a Uçmaya Hazır

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak: SpaceX’in yörüngede halihazırda 1.000’den fazla Starlink …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör