Overwatch League’in 2021 Sezonu Nisan Ayında Başlayacak

blank
Overwatch League'in 2021 Sezonu Nisan Ayında Başlayacak

İçerik: Overwatch League’in 2021 Sezonu Nisan Ayında Başlayacak

Varlığının ilk üç yılında, Overwatch Ligi yılın başlarında başladı. Ancak bu 2021’de değişecek. Bugün Blizzard, iddialı e-spor liginin Nisan ayında oynamaya başlayacağını duyurdu. Aynı zamanda, ligin uzaktan maçlarla başladığı ilk sezon olacak ve buna uygun bazı büyük değişiklikler olacak. Blizzard, “Geçen sezon öğrenilenlerden tam anlamıyla yararlanabilmek için, önümüzdeki sezon için rekabet kalitesini ve taraftar deneyimini artıracak birkaç değişiklik yaptık” diyor.

Birincisi yapısal bir değişiklik. Blizzard, 20 takımlı ligin biri Çin ve Kore’den, diğeri Kuzey Amerika ve Avrupa’dan olmak üzere iki bölüme ayrılacağını ve normal sezonda kendi bölgelerindeki diğer takımlarla oynayacaklarını söylüyor. Her bölümden en iyi takımlar, sezon boyunca gerçekleşecek dört büyük turnuvaya katılmaya hak kazanacak. (Tam ayrıntılar ve planlama henüz mevcut değil.)

OWL’de Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’ya yayılmış 19 şehirden ekipler bulunuyor ve Blizzard, bölgeler arasında oynamayı mümkün kılacak yeni bir araç geliştirdiğini söylüyor. “Dünyanın herhangi bir yerindeki takımların birbirlerine karşı hücum edebilmesi veya oyuncular ayrıksa antrenman yapabilmesi için minimum gecikmeli bağlantılar kuran yeni bir sistem” olarak tanımlanıyor.

Ligin ilk sezonu 2018’deydi, ancak geçen yılın OWL için büyük bir sezon olması bekleniyordu; Lig, geleneksel spor liglerine benzer bir ev-deplasman formatına geçecekti ve takımlar kendi şehirlerinde sahalarında oynayacaktı. Bu planlar pandemi nedeniyle bozuldu ve Blizzard sonunda çevrimiçi bir formata geçti ve bu da şampiyona oyununa kadar devam etti.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Overwatch League’in 2021 Sezonu Nisan Ayında Başlayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör