Samsung, Telefonunuzu Araba Anahtarına Dönüştürüyor

blank
Samsung, Telefonunuzu Araba Anahtarına Dönüştürüyor

İçerik: Samsung, Telefonunuzu Araba Anahtarına Dönüştürüyor

Arabanızın kapısının kilidini açmak için telefonunuzu kullanma hayali (etrafta şişkin bir anahtarlık taşımak yerine) bugün bir adım daha yakın olabilir: Samsung, Audi, BMW, Ford ve Genesis ile ortaklıklarını duyurdu. Ağustos 2021’de satışa sunulacak. Ve heyecan verici bir şekilde, bu dijital araba anahtarlarının Apple iPhone’larda ve diğer Android markalarında da çalışması gerekiyor.

Bunun nedeni, Samsung’un teknoloji üzerinde çalışan, FiRa Konsorsiyumu ve Apple’ın da önde gelen üyesi olduğu Araç Bağlantısı Konsorsiyumu dahil olmak üzere birçok standart kuruluşunun parçası olmasıdır. Samsung’dan Kevin Chung, şirketin Galaxy S21 etkinliğinde bugün yaptığı açıklamada, “Marka veya platformdan bağımsız olarak dijital anahtarınızı akıllı telefonlarda bile paylaşabileceksiniz,” dedi.

Samsung, başka otomobil şirketleri de eklemeye çalıştığını söylüyor: “Bu özelliği çok çeşitli otomobil markaları ve modellerinde sunmak amacıyla otomobil ortaklıklarımızı genişletmek için aktif olarak çalışıyoruz”, şirket bu akşam erken saatlerde yaptığı açıklamada ekledi. .

Ne yazık ki, hangi otomobil üreticilerinin bu teknolojinin en havalı, en güvenli sürümünü destekleyeceği henüz belli değil: UWB. Oldukça uzak bir mesafeden arabanızın tutacağına göre tam olarak nerede olduğunuzu anlamak için, tercihen arabanızın birden çok parçasından küçük, standartlaştırılmış işaret benzeri düşük güç enerji darbeleri kullanır.

Samsung, yeni dijital anahtarlarla “Arabanızın kapısına ulaştığınızda, ne kadar erken ne de sonra kilidini açabileceksiniz” diyor, ancak orada sadece UWB’ye atıfta bulunduğundan oldukça eminim. Yedek, bugün dokunarak ödemeli NFC işlemlerinde yaptığınız gibi muhtemelen telefonunuzu çıkarmanız ve arabanıza dokundurmanız gereken NFC’dir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung, Telefonunuzu Araba Anahtarına Dönüştürüyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör