Çin, Uzay Çalışmaları İçin 140 Ton Daha Hafif Motor Geliştirdi

blank
Çin, Uzay Çalışmaları İçin 140 Ton Daha Hafif Motor Geliştirdi

İçerik: Çin, Uzay Çalışmaları İçin 140 Ton Daha Hafif Motor Geliştirdi

China Aerospace Science and Technology Corporation (CASC), Çin’in planlanan uzay çalışmalarını hızlandırmak ve kolaylaştırmak için yeni bir roket motoru hattı oluşturacağını duyurdu. Devlete ait uydu ve roket üreticisine göre, ülkenin ağır yük taşıyıcı roketlerine hizmet edecek bir hidrojen / oksijen yüksek itişli yanma döngüsü motoru için temel teknolojilerde ilerleme kaydedildi.

Daha önce açıklanan raporlara göre, CASC şu anda kullanılandan 140 ton daha az kaldırma roketleri geliştiriyor. Roket, Çin’in ay keşfi, derin uzay araştırması, büyük ölçekli uzay altyapısı inşası ve uzay kaynakları geliştirme için destek sağlayacak. Buna ek olarak, roket üreticisi, Çin uzay istasyonunun farklı modüllerini fırlatmak için kullanılacak olan Long March-5B taşıyıcı roketi için tasarlanmış yüksek itme gücüne sahip oksihidrojen motoru için kısa süre önce bir güvenilirlik testini tamamladı. Çekirdek modülün bu baharda piyasaya sürülmesi planlanıyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin, Uzay Çalışmaları İçin 140 Ton Daha Hafif Motor Geliştirdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak: SpaceX’in yörüngede halihazırda 1.000’den fazla Starlink …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör