Facebook, Başkanlık Törenine Kadar Silah Reklamlarını Yasakladı

blank
Facebook, Başkanlık Törenine Kadar Silah Reklamlarını Yasakladı

İçerik: Facebook, Başkanlık Törenine Kadar Silah Reklamlarını Yasakladı

Şirket Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Facebook’un ABD’deki askeri teçhizat ve silah aksesuarları reklamlarını 20 Ocak başkanlık açılışına kadar geçici olarak yasakladığını söyledi.

Şirket, sosyal ağın açılış törenine giden hazırlıklarla ilgili Pazartesi günkü blog gönderisinde yaptığı güncellemede, “ABD’de silah aksesuarlarını ve koruyucu ekipmanı tanıtan reklamları en azından 22 Ocak’a kadar yasaklıyoruz,” dedi. .

Facebook, “Silah, mühimmat ve susturucu gibi silah geliştirmeleri için reklamları zaten yasaklıyoruz” dedi. “Ancak artık ABD’de silah kılıfları, yelekler vs. gibi aksesuarların reklamlarını da yasaklayacağız.”

Bazı haber kaynakları, Facebook’un, bu ayın başlarında ABD Kongre Binası’nda darbe girişimi ile ilgili içerikle uğraşan kişilerin Haber Kaynaklarında “kılıflar, vücut zırhları ve askeri ile ilgili diğer gereçler için reklamlar gösterdiğini” iddia etti. Haber kaynağı, milletvekillerinin ve Facebook çalışanlarının reklamlarla ilgili sosyal ağa şikayette bulunduğunu söylemişti.

6 Ocak’ta Başkan Donald Trump’ın takipçileri tarafından Kongre Binası’na yapılan baskının ardından, Facebook dahil sosyal ağlar, sitelerindeki dezenformasyon ve şiddet içeriklerini etkili bir şekilde denetleyemedikleri eleştirileriyle karşılaştı. Kolluk kuvvetleri ve sivil haklar gruplarının yanı sıra platformlar, açılış törenine giden günlerde daha fazla şiddet olasılığı olduğunu düşünüyorlar.

Facebook, Cuma günü, Açılış Günü aracılığıyla, platformunda Beyaz Saray, Kongre Binası ve eyalet başkentleri gibi yerlerin yakınında gerçekleşen yeni etkinliklerin oluşturulmasını engellediğini söyledi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, Başkanlık Törenine Kadar Silah Reklamlarını Yasakladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör