Norveç’te Pfizer Aşısına Bağlı 23 Ölüm Gerçekleşti

blank
Norveç'te Pfizer Aşısına Bağlı 23 Ölüm Gerçekleşti

İçerik: Norveç’te Pfizer Aşısına Bağlı 23 Ölüm Gerçekleşti

Biontech-Pfizer aşısının uygulandığı Norveç’te, diğer ciddi hastalıkları olan 23 yaşlı kişinin aşılama sonrası hayatını kaybettiği bildirildi. Bu yaş grubunda aşıların yeterince test edilmediği belirtilmektedir.

Norveç İlaç Ajansı (NoMA), koronavirüs Pfizer aşısının uygulanmasına bağlı olarak 23 kişinin hayatını kaybettiği haberinin ardından 14 Ocak’ta açıklama yaptı. Ajans, Norveç’te aşı ile bağlantılı olduğu düşünülen 13 ölümden 23’ünün tamamlandığını ve genel yan etkilerin zayıf yaşlı insanlarda ciddi bir reaksiyona neden olabileceğini bildirdi. Şu anda, Norveç’te sadece 25 kişi Pfizer aşısını aldı ve buna göre 23 ölüm en büyüğüdür.

Raporda, Biontech ve Pfizer’in ortaklaşa geliştirdiği Comirnaty aşısı üzerine yapılan kapsamlı araştırmanın akut hastalığı veya güçsüzlüğü olan hastaları içermediğine ve aşıların 85 yaşın üzerinde çok az kişide test edildiğine işaret edildi.

Aşının halihazırda yaşlılara ve diğer ciddi hastalıkları olan kişilere huzurevlerinde uygulandığını belirten Ajans, aşılamadan kısa süre sonra ölümlerin beklenebileceğini kaydetti. Açıklamada, Norveç’te huzurevleri ve huzurevlerinde her hafta ortalama 400 kişinin öldüğü kaydedildi.

Aşılamadan sonraki birkaç gün içinde meydana gelen ölümlerde aşının ateş ve mide bulantısı gibi yan etkilerinin diğer ciddi hastalıkları olan kişilerde ölüme neden olabileceği kaydedildi.

Aynı gün Almanya’da 10 kişinin Pfizer aşısı yapıldıktan sonra öldüğü haberi geldi. Fransa’da bu aşıyı yaptıranlardan biri öldü.

İsrail Kamu Yayın Kurumu, 1 Ocak’ta Pfizer aşısını aldıktan sonraki günler içinde dört kişinin öldüğünü bildirdi ve bunlardan 4 yaşındaki biri aşılandıktan birkaç saat sonra öldü.

New York Times’da 9 Ocak’ta yayınlanan bir raporda, Florida doktoru Gregory’nin aşılandıktan 18 gün sonra öldüğü ve geçen yıl 16 Aralık’ta Pfizer aşısını aldıktan üç gün sonra uzuvlarında lekeler belirdiği bildirildi.

Ancak hayatlarını kaydedenler tartışılırken Norveç ve Almanya gibi ülkelerdeki ilgili kurumlar ölenlerin hepsinin daha önce belli bir hastalığı olan yaşlı insanlar olduğuna odaklandı. “Bu aşının çok riskli olmadığı ortada.” Norveç tarafı, değerlendirmesinde, olaya karşı tedbir olarak yalnızca yaşlılar için aşılama kılavuzunu güncellemiştir.

Bir başka şok edici gelişme de Batı’daki neredeyse tüm ana akım medyanın sessiz kalmasıdır. Bu, Çin gibi diğer ülkelerdeki aşıların “güvensizliğinin” provokasyonlarıyla tam bir tezat oluşturuyor.

Pfizer ve German Biotech tarafından geliştirilen ve üretilen COVID-19 aşısı, şu anda dünyada toplu aşılama için en yaygın olarak onaylanmış aşıdır. Aşının etkinlik oranının yüzde 95’e ulaştığı bildirildi. Bu nedenle bu kitlesel ölümler hesaba katılmalı ama Batılı çevreler bu ölümlere sessiz kalmayı tercih ediyor.

Rusya’daki Ulusal Epidemiyoloji ve Ulusal Mikrobiyoloji Araştırma Merkezi direktörü Alexander Gintsburg, bunun utanç verici bir olay olduğunu söyledi. Gintsburg’a göre, mRNA aşılarının güvenliği henüz tam olarak çözülmedi. İnsan hücrelerine büyük miktarda yabancı mRNA girdiğinde, bağışıklık sistemi bunu bir tehlike olarak görür. 23 bin kişiye aşı miktarına karşılık 25 kişinin ölmesi ölüm oranının% 0,1’e eşit olduğu anlamına gelir, bu tehlikeli bir göstergedir.

Dün Global Times gazetesine verdiği bir röportajda Çinli tıp uzmanları, Batı medyasında bununla ilgili çok az rapor ve araştırma raporu olduğu için ölümlerin aşı ile ne kadar ilişkili olduğuna karar vermenin artık zor olduğunu belirtti. Ancak Çinli uzmanlar, aşı için etkinlik oranının aşılama için tek referans gösterge olmadığını, aşının güvenliği ve olası yan etkilerinin daha dikkat çekici olduğunu vurguladılar.

Uzmanlar, etkili aşılar ortaya çıksa bile dünyanın COVID-19 salgınını aniden sona erdiremeyeceği ve etkili izolasyon gibi sosyal önleme ve kontrol önlemlerinin sıkı bir şekilde uygulanmaya devam etmesi gerektiği konusunda uyardı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Norveç’te Pfizer Aşısına Bağlı 23 Ölüm Gerçekleşti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Çernobil Radyasyon Hasarı ‘Çocuklara Geçmedi’

Çernobil Radyasyon Hasarı ‘Çocuklara Geçmedi’. Gebe kalmadan önce Çernobil patlaması nedeniyle radyasyona maruz kalan ebeveynlerin …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör