Siemens, Hızlı Tren Anlaşması İmzaladı

blank
Siemens, Hızlı Tren Anlaşması İmzaladı

İçerik: Siemens, Hızlı Tren Anlaşması İmzaladı

Anlaşma, yaklaşık 1000 km’lik bir ağa sahip bir raylı sistemi kapsıyor – ilki, yaklaşık 460 milyar dolar değerinde 3 km’lik bir proje ve 15 yıllık hizmetleri içeren Anahtar Teslimi Mühendislik, Tedarik ve İnşaat projesidir. Siemens, yüksek hızlı ve bölgesel trenler, lokomotifler, demiryolu altyapısı, sistem entegrasyonu ve diğer hizmetleri sağlamak için Mısır Demiryolları ile bir anlaşma imzaladı.

Mısır Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı bir hükümet otoritesi olan Ulusal Tüneller Otoritesi ve Siemens Mobilite yerel şirketler Orascom Construction SAE ile bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladı. ve Arap Müteahhitler (Osman Ahmed Osman & Co.) – Mısır’ın ilk yüksek hızlı demiryolu ulaşım sistemini tasarlamak, kurmak ve devreye almak. Ek olarak, Siemens Mobility bakım hizmetleri sunacak. Anlaşma, 460 km’lik bir ağa sahip bir raylı sistemi kapsıyor, ilki 1000 km’lik yüksek hızlı bir hat. Bu ilk yüksek hızlı hattın sipariş değeri 3 milyar dolar civarında.

Siemens’e hızlı tren projesi siparişi
Mutabakat Muhtırası, Mısır Ulusal Tüneller Otoritesi Başkanı Essam Waly ve Siemens Mobility CEO’su Michael Peter tarafından 14 Ocak 2021’de Kahire’de düzenlenen bir toplantıda imzalandı. Ulaştırma Bakanı Kamel Al Wazir, Siemens CEO’su Joe Kaeser ve Siemens CEO Yardımcısı Roland Busch.
Başkan ve İcra Kurulu Başkanı Joe Kaeser, “Mısır ile güvenilir ortaklığımızı genişletmekten onur ve gurur duyuyoruz” dedi. “Ülke için son derece verimli bir raylı sistem kurarak Mısır halkını uygun fiyatlı, temiz ve güvenilir ulaşımla destekleyeceğiz.” Siemens AG. “Son derece başarılı Mega Enerji projesinden sonra, şimdi mobilite endüstrisindeki bu vizyoner ruhu ortaklarımızla tekrarlamak istiyoruz.”

Siemens Mobility CEO’su Michael Peter, “Ulaştırma Bakanlığı’nın bu önemli projeyi teslim etmemiz için bize güvenmeye çalışmasından çok memnunuz” dedi. Dijital liderliğimiz ve kapsamlı anahtar teslimi hizmetlerimiz, ülke için bir teknoloji artışı sağlayacak ve yerel işler yaratacak entegre ve son teknoloji bir yüksek hızlı demiryolu sistemi getirecek. Sistem, yolcu deneyimini önemli ölçüde artıracak ve milyonlarca Mısırlı için seyahat süresini azaltacak ”dedi.

İlk 460 km uzunluğundaki yüksek hızlı hat, Akdeniz’deki son derece gelişmekte olan El-Alamein şehirlerini Kızıldeniz’deki Ain Sokhna’ya bağlarken, aynı zamanda Yeni İdari Başkent’ten de geçecek. Hat, bölgedeki ekonomik büyümeyi daha da artıracak olan yük taşımacılığı için de çalışacak.

Siemens Mobility, yüksek hızlı demiryolu operasyonlarında dünya lideridir ve 1960’lardan beri Mısır mobilite pazarının önde gelen şirketlerinden biridir. Şirket ayrıca Orta Doğu ve Afrika bölgesinde yüksek hızlı tren projeleri sunma konusunda geniş deneyime sahiptir.

Projeleri zamanında teslim etme konusunda kanıtlanmış bir geçmişe sahip lider bir küresel demiryolu anahtar teslimi proje sağlayıcısı olan Siemens Mobility, portföy öğelerini entegre eder ve güvenilir tek bir kaynaktan eksiksiz raylı sistemler sunar. Şimdiye kadar, şirket tüm dünyada yaklaşık 50 anahtar teslimi projeyi başarıyla tamamladı ve planlanandan çok daha fazlasını teslim etti. Son projeler, Bangkok’ta geçen yıl tamamlanan Blue Line metrosunun uzatılmasını ve Kopenhag Hafif Raylı Projesi’ni içermektedir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Siemens, Hızlı Tren Anlaşması İmzaladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi: Dogecoin kripto para biriminin en son …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör