Signal, 1 Gün Boyunca Servis Dışı Kaldı

blank
Signal, 1 Gün Boyunca Servis Dışı Kaldı

İçerik: Signal, 1 Gün Boyunca Servis Dışı Kaldı

Signal uygulması için işler bir süredir çok iyi gidiyordu. Haber kaynaklarının bildirdiğine göre Signal, güvenli sohbet hizmetini bir günden fazla süredir rahatsız eden bir kesintiden kurtuldu. Şirket, platformun yeni gizlilik politikasının verilerini tehlikeye atacağından endişelenen WhatsApp kullanıcılarının akınıyla uğraştığı için mesajlaşma ve hatta oturum açma işlemleri güvenilmez hale gelmişti. Signal, “Genişletilmiş kapasite” artan kullanıcı sayısıyla başa çıkmaya yardımcı oldu, dedi.

Şirket, kesintinin cevapsız mesajlar gibi bazı kalıcı hatalara yol açmış olabileceği konusunda uyardı. Gelecekteki uygulama güncellemeleri bu gibi sorunları otomatik olarak çözecek.

Signal’in son günlerde kaç kullanıcı kazandığı kesin değil, ancak Apptopia New York Times’a yalnızca 11 Ocak’ta 1,3 milyon yeni kayıt olduğunu söyledi. Telegram, sadece üç günde 25 milyon yeni kullanıcı ekleyen WhatsApp endişelerinden de yararlandı.

WhatsApp, kullanıcı göçünün kafa karışıklığının sonucu olduğunu iddia etti ancak bir çok kullanıcının güveni sarsıldı ve Whatsapp’a geri dönmeyecekler gibi gözüküyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Signal, 1 Gün Boyunca Servis Dışı Kaldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör