ABD İsyanında Ofisten Çalınan Bilgisayar Rusya’ya Satılacaktı

blank
ABD İsyanında Ofisten Çalınan Bilgisayar Rusya'ya Satılacaktı

İçerik: ABD İsyanında Ofisten Çalınan Bilgisayar Rusya’ya Satılacaktı

Bu ayın başlarında Capitol Hill’e saldıran çetenin bir parçası olduğu iddia edilen bir kadın Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin ofisinden bir dizüstü bilgisayar çalıp Rus istihbaratına satmaya çalışmış olabilir. FBI, düzensiz davranışlarla suçlanan ve kısıtlı bir binaya giren Pennsylvania’lı kadın Riley Williams’ın “eski romantik ortağı” nın iddiasını araştırıyor.

Mahkeme belgelerine göre, Williams’ın eski (W1 olarak tanımlanan) bir FBI ihbar hattına başvurduğunu ve dizüstü bilgisayarı “Rusya’daki bir arkadaşına göndermeyi planladığını ve daha sonra cihazı Rusya’nın yabancı istihbarat servisi SVR’ye satmayı planladığını” söyledi. W1, Williams’ın dizüstü bilgisayar alırken çekilmiş görüntülerini gördüğünü iddia etti, ancak W1, komplonun düştüğünü ve Williams’ın hala bilgisayarı elinde tuttuğunu ya da bilgisayarını yok ettiğini söyledi.

Pelosi’nin genelkurmay başkan yardımcısı Drew Hammill, Kongre Binası’ndaki bir konferans salonundan bir dizüstü bilgisayarın çalındığını doğruladı. Ancak sadece sunumlar için kullanıldığını söyledi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: ABD İsyanında Ofisten Çalınan Bilgisayar Rusya’ya Satılacaktı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör