Sarsılmaz, PMT 7,62 Makineli Tüfek Teslimatına Başladı

blank
Sarsılmaz, PMT 7,62 Makineli Tüfek Teslimatına Başladı

İçerik: Sarsılmaz, PMT 7,62 Makineli Tüfek Teslimatına Başladı

Sarılmaz, yerli imkanlarla ürettiği PMT 7,62 / SAR 240 makineli tüfeklerin teslimatına 2021 yılında başlayacak. Platformlar için geliştirilen makineli tüfekler teslim edilecek.

Sarsılmaz, Nisan 2020’de 7,62 × 51 mm SAR 240 ve 12,7 × 99 mm SAR 127 ile ilgili ilk bilgi ve görüntüleri paylaştı. Ar-Ge çalışmaları ile kısa sürede ilk silah prototiplerini ortaya çıkaran Sarsılmaz, yeterlilik testlerini hızlandırdı. bir yandan silahların seri üretimi için altyapı çalışmaları.

Yerli Makineli Tüfek İhtiyacı
Yerli piyade tüfekleri çok sayıda envantere alınarak önemli bir boşluğu ortadan kaldırdı. Ancak özel kuvvetlere, piyadelere ve özellikle araç üstü teçhizatta kullanılan makineli tüfeklere olan ihtiyaç büyük ölçüde yabancı kaynaklar tarafından karşılanmaktadır. Kriz dönemlerinde bu silahları çeşitli yabancı üreticilerden satın almak mümkün olmayabilir. Bu nedenle makineli tüfek üretiminin yerli üreticilerimiz tarafından yapılması büyük önem taşımaktadır. Uzaktan kumandalı silah sistemlerinde kullanılan makineli tüfekler özellikle önemlidir. UKKS’ler ateş desteğinde önemli bir rol oynar. Yerli makineli tüfeklerimiz, araçlarımızda halihazırda kullanılan makineli tüfekler ile benzer ölçülerde tasarlanmıştır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sarsılmaz, PMT 7,62 Makineli Tüfek Teslimatına Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti: Lviv Zırhlı Fabrikası, modernize edilmiş T-64 ve T-72 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör